Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtik inni a babátoknak...

Mit adtik inni a babátoknak (TEA, gyümölcslé, viz? ), és miböl itatjátok (cumisüveg, csöröspohár, sima pohár)? A majdnem 5 honapos fiam nem akar semmit inni, de már 3hete kap tápszert is és 1 hete kostolgatunk almát, barackot kéne innia nem?

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Én adok a tápszeres lányomnak.

A Mecsek tea nem kellett neki, a víz szintén nem.

Hipp granulátumos teát iszunk, kedvence a málna-csipkebogyó ízű.

Mivel tápszeresek vagyunk, így én cumisüvegből itatom.

Szerintem igen, kéne innia. Bár, ha kap még anyatejet is, lehet, h nem olyan fontos. Én azért adnék neki.

2009. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
adnék én neki inni de nem fogadja el,sem cumisüvegböl,sem pohárbol,pedig én is adnék neki enni szerintem is kéne neki.Igen szopizik még reggel ebédidöben kicsit és este lefekvés elött,ebédidöben kap tápit és gyümit is meg uzsonára és este potlásnak tápot kap.
2009. febr. 15. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
én közel 8 hónapos fiam se nagyon akar semmit tápszeren kivűl.néha egy kis víz sikerül.dokinő szerint ha szomjas ugyis iszik,ha kinálgatod.nem minden babának egyforma a folyadékigénye és ha máshogy nem tápszer formájában bejut.
2009. febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak vizet, bármikor bárhol van, és nem károsítja a fogakat!
2009. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mit nem fogad el? Mert nekem c.üvegből csak a tápszert hajlandó meginni, meg a teát. Amit nem szeret (víz, Mecsek Baby tea), azt semmiből nem issza meg, sem c.üvegből, sem pedig pohárból.

Nem lehet, h csak olyat kínáltál neki, ami nem ízlik neki?

Az én kicsim a vizet, és a Mecsek teát visszaköpdösi (ill. elfolyatja a szája szélén, meg eltolja az üveget, poharat).


[link]


Az én gyerekem CSAK inni és enni kapja meg a cumisüveget, játszani nem! Így nem lesz fogszuvasodása.


A szoptatott babáknak valóban nem szükséges az ivás, de a tápszereseknek ajánlják.


"...Sok édesanyának gondot okoz, hogy mikortól kezdve, naponta hányszor, mennyit és milyen folyadékot kell adni a csecsemőjének. Általánosan elfogadott az az elv, hogy a kizárólag anyatejjel táplált babáknak nincs szükségük plusz folyadékbevitelre. Természetesen a nyári hőségben azért meg lehet próbálni kiskanálból vagy cumisüvegből egy kis forralt vizet adni nekik, de nem szabad erőltetni az itatást. Ha szomjas a pici el fogja fogadni, de általában még ekkor is elég neki az anyatej, főleg ha ahhoz bármikor hozzájuthat, tehát ha igény szerint szoptat az anyuka...

...A hozzátáplálás megkezdésétől kezdve már érdemes naponta néhányszor megkínálni a csemetét forralt vízzel, vagy babavízzel.

Az egyéves gyermekek folyadékigénye kb. egy liter, melybe beleszámít az anyatej (ha még szopik a baba) és/vagy a tápszer, a tej, a gyümölcsök, főzelékek víztartalma, és amit inni adunk. A legjobb, ha forralt vizet, babavizet vagy alacsony ásványianyag tartalmú szénsavmentes ásványvizet adunk a kicsiknek. Ne szoktassuk őket az állandó teázáshoz, gyümölcs illetve zöldséglé iváshoz. A frissen kibújt fogacskákat nagyon károsítja, ha gyakran, szinte állandóan cukortartalmú ital van az apróságok szájában. ..."

A fenti sorokat egy dietetikus írta.


Sztem mki döntse el maga, h ad-e inni a gyerekének, én adok.

2009. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kanál is jó ötlet, a lányom is inkább a csőrös itatópohárból szeret inni. A rendes pohárból csak lefetyel :) És szigorúan csak vizet - egyenlőre (7 hónapos). Próbálgasd, ez is olyan, mint a hozzátáplálás, idővel megtanulja! Ne add fel!
2009. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!