Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó praktika gyógyszer (panadol...

Jó praktika gyógyszer (panadol, nurofen, antibiotikum) beadására? Már kimerült a fantáziám, és nagy küzdelem az egész.15 hós!

Figyelt kérdés

A panadolnál annyira hisztizik, hogy 0,5-1 fokkal megy feljebb közben a láza!

Most úgy csinálom, hogy lefektetem a földre, és "ráülök" oldalt fordítom a fejét, és benyomom! Közben ő annyira üvölt, és utána is, hogy jóval feljebb megy a láza! :(Próbáltam mindenféle kanállal, viccesen kedvenc tvműsot alatt...De nem használ már!Meglátja a fecskendőt és üvölt :(


Az antibiotikumot azt beveszi a rinathiolos kanállal már most :)


Előre is köszi :)


Ja kúpot nem lehet, mert azonnal kakail :(


2011. febr. 24. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Keverd kajába, vízbe, teába, tápszerbe vagy akármibe. Attól, hogy valamiben elkevered, még hatni fog... És a gyereknek sem kell "szenvednie", nem kell lefognod, és nagyobb mennyiségű kajában talán észre sem veszi az ízét.
2011. febr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a rinathiolos kanálba tennéd? Ugysem tudja, hogy mi van benne...
2011. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Én úgy adok be ilyeneket a 4 hós kisfiamnak, hogy az etetőcumiba töltöm bele.

Én nem keveném ételbe, mert sokat ront a gyógyszer koncentrációján.

És csak semmi erőszak, mert az fog rögzülni benne, hogy most valami rossz következik.

2011. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
17 hós fiammal úgy csináljuk, hogy lefektetjük, aztán a cumisüveget, amiben az innivalója van, nyújtom neki, amire kinyitja a száját, gyorsan benyomom a Panadolt, és rá iszik.
2011. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

15 hós! És igen azt nem tudja hogy mi van benne (mrmint bármilyen kanálban), de mindent megkóstol!Belenyújtja a nyelvét, és onnantól nem kell! :(Így a rnathiolos kanál marad az antibiotikumnak, mert legalább abból megeszi!

Amint meglátja a panadolos fecskendőt szorítj aössze a száját :(

ÉS kajába nem is nagyon tudnám beletenni, mert nem cumizik, sőt a kajából is 3napja csak 3-5 kanállal eszik :(

Amúgy szopik, és ha beteg (eddig 2*) szinte újra csak szopik!Abba meg nehéz beletenni :)



Azért köszönöm

2011. febr. 24. 10:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hány milit adsz a 17 hós kisfiadnak? Mert nekem most 6,5 milit kell adnom, és az a legnagyobb gond, hogy egyszerre le sem bírja nyelni, így kétszer kell :( Azért ilyen nagyon "erőszakos" a módzser!Mert 2* kell nekifogni!6,5 mili nme fér be egyszerre a szájába.
2011. febr. 24. 10:34
 7/10 anonim ***** válasza:

17 hónapos fiúcska anyukája vagyok.

A fiamnak 5,5 ml-t szoktam adni, mert igaz, hogy 17 hónaposan már 6-6,5 ml-t kellene adni, de ő még nincs 10 kg, így a kettő közti átmenetet kapja. Hatásos szokott lenni.

Ha csak fogzási fájdalomra adom, akkor elég neki a 4 ml is.

2011. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Neklem a dokink mondta higy adjak neki 6,5 milit, mondjuk a lányom 11 kiló :)


Mi eddig Nurofent használtunk, de attól most meg sem mozdult neki a hője :( Így kipróbáltuk a panadolt!ÉS bevált, csak utálja az ízét!VGY CSAK PRÓBÁLGATJA MAGÁT, MERT 2,5 hete kezdődött a hisztikorszakunk is :(

Szóval most kínlódunk a gyógyszerekkel!


Köszi szépen!

2011. febr. 24. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:
És nem lehet vmi. tablettát kapni,amiből bevehet egy felet?Azt könnyebb lenne lekvárba,mézbe stb. rejteni.Bocs ha hülyeség:)
2011. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is mondtam ezt a dokinéninek és kinevetett,azt mondta ne legyek már "béna"(nem igy)nehogy kifogjon rajtam egy gyerek.Most mi a fontos a gyerek lelkivilága vagy hogy lemenjen a láza.Fogjam meg az arca két oldalát,nyomjam meg azzal ki fog nyílni és nem tugja összesazorítani,nyomjam be,nyelési reflexe lesz nem tud félrenyelni állitólag.Így adják a kórházban is.Hát nekem bevált,egy idő után bevette.Én is kinlódtam a tablettánál is ,meg az augmentin szirup volt ilyen.
2011. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!