Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ruhákat, és egyebeket...

Milyen ruhákat, és egyebeket vegyek?

Figyelt kérdés

Babóm most fél éves. Eddig mindent kölcsön meg ajándékba kaptunk, most kezdi kinőni a cuccokat.

Mire lesz szükségünk ha bejön a jó idő, amit biztos vegyek? Nem csak a ruhákra gondolok, hanem pl. most kezdjük a hozzátápit is, meg kezd kúszni, vagy bármi amiről gondoljátok, hogy hasznos az elköv. fél évben...köszi


2011. febr. 25. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Ami biztosan kell majd szerintem:

-az a babanaptej-valami nagyon erős

-kis nyári sapka

-egy könnyű kis babakocsi amibe nem nagyon izzad bele(mert azért menni még nem fog:-))

-nyári napozók,bodyk bár az én kisfiam mindig egy szál pelusban volt a nagy melegben.

-kis vékony nadrág,mert már fog kúszni mászni

-nyáron nagyon sokat kell majd innia tehát ennek megfelelően cumisüveg,csőröspohár

-úszópelenka esetleg

-kismedence amibe pancsolhat majd

-útlevél ha akartok külföldön nyaralni


Hirtelen ennyi jutott eszembe:-)

2011. febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kajcsikkal kezdeném: Adhatsz először krumplit,répát,almát,sütőtököt,őszibarackot,stb. Mindezt pépesítve,meg amit kell főzve. De egyszerre csak egy félét és azt minimum 3 napig próbáld,mert csak így jöhetsz rá mit nem bír még a szervezete. Ha ezekkel meg vagy akkor tehetsz hozzájuk egy teáskanálnyi pépes husit ill. májat. Majd jöhetnek sorban a borsó,spenót,cseresznye,stb. Több most nem jut eszembe... Ruhák: Hamarosan jön a jó idő, a játszóterezés, a fűben mászkálás,a változékony időjárás. Szóval fel kell készülnöd,hogy babád már nem csak a babakocsiból fogja szemlélni a világot,hanem igényli majd,hogy ki vedd és sétáltasd kézenfogva a tereken,sőt akarni fog támaszkodva lépegetni (mindent összefogdosva járkálni egyedül is,plusz kavicsozni<-jajjaj ez volt a halálom) Jó ha van nálad ilyenkor hideg-meleg váltásruhából legalább kettő, jó időben szandáll,de vigyél zoknit is és vízhatlan cipőt is ha behülyülne az idő. Nekünk sok kantáros vastag anyagú nacink volt,térd varrásos (300FT-okért dúrtam őket,szétszaggatni,összefüvezni tök jó az is) Cipzáros kapucnis pulcsit szerettem még nagyon. Védte a hátát ha ki volt cipzározva is. Volt gumicsizmánk(járni tanuló babának nem a legjobb). Esőkabát,nyáron kalapka,párna is ha leakartunk ülni a padra,de az még hideg volt Rengeteg popsitörlővel indultam el mindíg,mert a köztereken lévő kutaktól undorodom. Vehetsz már kis homokozó készletet is (jó kis csetepaté van belőle haza induláskor,egyik gyerek se a sajátját akarja haza vinni). Nyáron ha strandoltok kelleni fog úszópelus is. Nem tudom mekkora keretből gazdálkodsz(magánügy),de ajánlom a Zetpol cipőket. Olcsobb az átlagnál (2-3-4 ezer Ft),4 évszakos modelljei vannak,szépek és járni tanuló babáknak tökéletes. Első 3 cipőnk ilyen volt. Jó soppingolást!
2011. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm lányok!

Jó egészséget Nektek!


Még jöhetnek az ötletek! :-)

2011. febr. 25. 11:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! gyerekes anyuka vagyok,tavaly volt a kisfiam kb ennyi idős.Rucik terén én nyárra már rövid ujjú bodykat vettem,illetve nagyon szerettem az egybe napozókat.Ezeket nagyobb bevásárlóközpontokban 3-5 ével lehet kapni nagyon jó minőségűt.Sokszor éjjelre pizsinek is ezt használtam,illetve pamut rugdalót ami vékony nem feltétlenül kell alá body se.Kis nyári rucink,szoknyánk is volt de inkább ha mentünk v.hova mert nem praktikus viszont nagyon cukik benne,illetve a fiuk a rövidgatyó -póló összeállitás is ilyen én nem nagyon szerettem.Bentre,plusz ha hűvösebb az idő jó ha van pamut melegitő,kantáros naci nyárra.A többi hozzászóló leirta amit én is tudnék még,nem ismétlem.
2011. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ruhából a legfontosabb a body, illetve sok-sok melegítő alsó, vékonyabb és vastagabb is, mert sokat fog kúszni-mászni. kell sok-sok zokni is, mert legjobb, ha otthon mezítláb van, és amikor majd tanul felállni, járni, akkor azt is lehet akár naponta többször is cserélni. ebből is érdemes vastagabbat is venni, főleg, ha kövön is lesz, így nem fázik fel. jók a csúszásgátlós talpú zoknik, ilyet érdemes venni.

a többi ruha attól is függ, hogy milyen a lakásotok. nálunk meleg van (panel), így jelenleg is elég a hosszú ujjú body és egy melegítőalsó. ez később sem lesz másként sokkal, bár nyárra lesz rövidnaci és ruhácska is, de ő már jár (13 hós), így lehet rá adni ruhát. tavaly pl. nem volt rajta lányka ruha, mert a bodyhoz ragaszkodtam, viszont azon már sok lett volna a ruha nyáron. megjegyzem, én kertészgatya mániás vagyok, szerencsére ezt nyáriban is lehet kapni, így szabadon tudott forgolódni...stb. érdemes majd venni napozót is, mert az is kényelmes.

mivel elkezditek a hozzátáplálást, érdemes már az elején is előkét használni, hogy megszokja. az elején úgyis olyan híg a gyümölcspép, a főzelék, hogy folyik minden felé.

cipőt ne vegyél neki, teljesen felesleges. lehet kapni olyan kiscipőnek nevezett lábbelit, ami nem alkalmas járásra. ősznél előbb úgysem fog járni, nyáron meg elég egy kis vékony zokni a kocsizáshoz.

azt gondolom nem kell írni, hogy kell egy-két kocsikabát, vékonyabb és vastagabb pulcsi is egyrészt tavaszra, másrészt hűvösebb nyári napokra.

a hozzátáplálással kapcsolatban nem tudom mire vagy kiváncsi. a kismamablog.hu oldalról letölthető a Nagy Babaszakácskönyv, ami azt is tartalmazza, hogy milyen gyümölccsel és zöldséggel kell, illetve érdemes kezdeni. ha a bébiételek is érdekelnek, akkor nálunk a kecskeméti jött be, de csak néhány fajtát kapott, mert a 7 napból 6 napon biztos, hogy az én főztömet eszi, illetve ha valami újat kap és nem ízlik neki, akkor van itthon néhány favorit üveges kaja, azt biztos megeszi a kicsi lányom. ha ezzel kapcsolatban még szeretnél érdeklődni, írj konkrét kérdést, vagyunk itt egy páran, akik szivesen megosztjuk a tapasztalatainkat, de arra számíthatsz, hogy 10-en 10 féleképpen fogjuk írni, mert mindenki másképp gondolja, de azért az alapokban megegyezünk:-)

2011. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi:-)

Igen, ilyesmikre voltam kiváncsi...köszönöm

A hozzátáplálással kapcsolatban meg szintén tárgyi dolgokra, milyen kanál, tányér, jó-e a csőrös pohár, mert kb. ennyi a tudásom erről, azért nem is tudom mit akarok, hátha írtok vmi olyat amiről én nem is hallottam...biztos vannak dolgok...:-)


A naptejet mikor kell elkezdeni? Már tavasszal? Meg milyet vegyek? Jók az egyszerűbb Dm-es baby is, vagy tényleg kell vmi drágább...?

2011. febr. 25. 13:13
 7/9 anonim ***** válasza:

igen, már tavasszal is érdemes kenni őket (a felhőréteg nem véd meg teljesen az uv-től...)!

lehet dm-est, avon-ost meg egyebeket is venni, a lényeg, hogy magas faktorszámú legyen és kifejezetten babaőrre tesztelt termék.

2011. febr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi
2011. febr. 25. 20:55
 9/9 anonim ***** válasza:
csőrös pohár nem mindenkinek jön be. én 4 fajtát vettem, egyiket sem hajlandó elfogadni,de jó játék:-) szóval nem biztos, hogy megéri megvenni bármelyiket is, inkább tanuljon meg pohárból inni.
2011. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!