Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell mindig szórakoztatn...

Miért kell mindig szórakoztatnom a babámat ha nem alszik két etetés között? Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés
Két hónapos a kisfiam, és ha nem alszik két etetés között rögtön sírdogálni kezd és addig van csöndben amíg babusgatom, beszélek hozzá foglalkozok vele. A barátnőm szerint így "elrontom" mert soha nem lesz el egyedül 5 percre sem. Na de mit tehetnék? Persze a barátnőm kislánya mindig elvolt, emlékszem a plafont is elnézegette órákig egy magában, ő szinte soha nem sírt.
2011. febr. 25. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha magad mellé veszed pl. a konyhában egy pihenőszékbe vagy autós hordozóba, akkor sincs el? Mert beszélni úgy is tudsz hozzá, lát is, és el is tud nézelődni.
2011. febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem emlékszem, hogy sokat sírt volna a fiam. Mindig vittem magammal, járókába, játszószőnyegre raktam, ha nyafogott, odaraktam neki vmi új, színes játékot. Esetleg ami zenél vagy csörög. Ennyi idősen az is nagy teljesítmény ám, ha 5-10 percig elnézeget valamit! Ha nagyon nem volt el, csak kézben, de dolgom lett volna, nem babusgattam, hanem hordozókebdőben (később kenguruban) magamra kötöttem. Most 11 hónapos, nem kell kifejezetten vele foglakoznom, elszöszmötöl mellettem, de egy szobában kell lennünk. Ha kimegyek, jön utánam.

Annyiban igaza van a barátnődnek, hogy ha pár hónap múlva is ezt csináljátok, tényleg nem lesz el magában.

2011. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólókkal, én is így csináltam. Most 13 hónapos, én netezek, ő meg itt pakolászik a lábamnál. Csak legyek a közelében, az a lényeg.
2011. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak ülő Budha babák, a tied nem ilyen. Az én kisfiam sem volt soha olyan, hogy letettem, mint egy csomagot és nézelődött volna. Én mindent végig próbáltam a pihenőszéktől kezdve, de soha semmi sem vált be. De mégis túléltük. Most 1 éves múlt, még én is élek. Sokkal nehezebb, ez tény és való. Neked ezt dobta a gép. Én nem is kísérleteztem, hogy sírni hagyom, hogy "szokja" a dolgot.
2011. febr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok!
2011. febr. 25. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!