Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elkészíteni...

Hogyan kell elkészíteni babámnak a meggyet? A héját le kell szednem?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos, szeretném vele megkóstoltatni. Elég érzékeny a kis hasa, akkor jobb ha leszedem a héját, igaz, de hogyan? Pároljam vagy inkább főzzem meg?
2011. febr. 26. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell leszedned! Én banánnal szoktam összeturmixolni neki, nagyon szereti! Arra figyelj, hogy ne legyen savanyú. Több legyen a banán, mint a meggy!
2011. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja és nem szükséges se főzni, se párolni és simán a fagyasztott meggyből olvasztok ki neki pár szemet!
2011. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyümölccsel adod: pl. banánnal nem kell párolni/főzni, csak a banánnal összeturmixolni, de a meggyből elég 4-5 darab is.

Ha viszont pl. hússal és krumplival adod én akkor megfőzöm neki, olyan mint a meggyszósz, krumplipürével és hússal.

Ja és én soha nem szedtem le a héját.

2011. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok!
2011. febr. 26. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális, én amikor kóstoltattam a babámnak akkor átpasszíroztam egy szűrőn, így a héja nem ment bele, bár így eléggé folyós, inkább lé lett. Azóta turmixolom, a héja egészen pici darabokra megy szét.
2011. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, neked is nagyon szépen köszönöm!Ma fogja először kóstolni a lányom, és megpróbálom akkor úgy, hogy turmixolom neki.
2011. febr. 27. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!