Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, amikor nem...

Mit csináltok, amikor nem hajlandó enni? Adtok mást vagy nem?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos lesz és már két hete minden etetés kész cirkusz. Amit eddig szeretett, arra most elfordítja a fejét és szó szerint hisztinek tűnik az egész, nekem meg már egy csomóban van a gyomrom minden etetés előtt. Mit kéne csinálnom? Mit csinálok rosszul?
2009. febr. 16. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Jaj, pont ezzel szenvedek én is!!!!! Ő is 10 hónapos...

Én megpróbálom elterelni a figyelmét valamivel és úgy becsempészni az ételt a szájába. Nem könnyű, mert már nagyon rafinált. Úgyhogy most így próbálkozok: adok a kezébe kanalat és megengedem, hogy ő is egyen maga. Persze ez nem megy, mert még a szájáig sem jut el a kanál, viszont az egész konyha csupa ételdarabka. Amíg a kanállal elfoglalja magát, addig az én kezemben lévő kiskanállal óvatosan kinyitom a száját (magától már nem nyitja ki) és becsúsztatom a falatot. Ki ritkán köpi, viszont a fogait annál gyakrabban szorítja teljesen össze, hogy nem tudjam bedugni a kanalat a szájába... Szóval: enyhe erőszakkal és figyelemeltereléssel próbálkozom, de így is a fele adagot eszi meg, mint eddig és a régi kedvenceit most utálja... Nekem is gyomorgörcs az etetés :-(((

2009. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, majdnem elfelejtettem: más ételt helyette nem adok neki (csak, ha már nagyon éhezne, mert előző étkezésnél sem evett), maximum tápszert, hogy nehogy kiszáradjon.
2009. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a a jönnek a gyerekenek? Az én lányom se evett amíg jöttek neki szinte semmit. Most hogy kibújt ami akart és újabb nem készülődik rögtön jobban eszik. Ne erőltessétek mert megutája a kanalat.
2009. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Meddig tartott nála ez az időszak? Nem ébredt fel éjszaka enni? Te mit csináltál vele? Ahogy elfordította a fejét, hagytad vagy azért próbálkoztál?
2009. febr. 16. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Vagy a foga miatt teszi ezt vagy csak tényleg nem kivánja amit adsz neki ilyen felnöttnél is van csak ritkábban!Szerintem ne adj neki mást ha éhes ugyis megesziamit nagyon nem eszik azt viszont tényleg ne eröltesd!Az én fiamnál az volt a jó megoldás hogy hagytam turkálni kis kanállal az ételbe(persze aztán takaritottam)de egy idö után megunta és sirni kezdett átvettem a kanalat és rögtön hagyta hogy ettesem!
2009. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk közel két hónapig tartott. Hét hónaposan bújt ki az első foga, 5 hét alatt kijött 6. Hízni is 19 dkg, hízott havonként. Próbáltam erőltetni, de az lett a vége, hogy amikor már evett volna kanállal akkor se kellett. Tápszer se ment, teával keverve sikerült kicsit megetetni vele. Próbáltam minden félét adni neki, az lett a vége, hogy a babakajáról szinte teljesen leszokott, a miénkből viszont szépen eszik. Kitartás, ne erőltesd, ha éhes lesz úgy is kér.Amíg nem beteg vagy nem látsz rajta semmi furcsát, mozgékony, jókedvű, addig semmi ok aggodalomra.
2009. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most jutott eszembe mi lehet a baj: ő maga akar enni!!! Egyszerűen nem akarja, hogy te etesd, hanem maga akarja megpróbálni. Még akkor is így van, ha más jelét nem adja. adj neki is kanalat és a tányérba elé ételt és előbb-utóbb bele fog nyúlni. Először csak szétkeni az asztalon, játszik vele, aztán viszont már azon ügyeskedik majd, hogy a szájába is jusson egy falat. Lehet, hogy hosszabb folyamat lesz egy kissé, de úgyis túlesünk rajta. Én ma jöttem rá, hogy ez a baj!!! Estére már be is rakta a szájába a kanalat kb. 3x magától. Persze az étel már előtte lecsurgott róla... Úgyhogy kitartás! Drukkolok nektek is!

A másik 10 hónapos anyuka

2009. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon aranyos vagy. Holnap újra játszunk mi is. Az esti etetés is kész horror volt. :-)
2009. febr. 16. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!