Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiutaznál az Államokba 1 év...

Kiutaznál az Államokba 1 év körüli babátokkal Apa nélkül ismerőshöz pár hónapra, ha pénzt tudnál keresni? Ha ismersz ilyet, esetleg Te voltál/vagy ilyen helyzetben, tapasztalatokra is kíváncsi vagyok. Sos

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Én nem utaznék...
2011. márc. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Csak ha megbízható az ismerős és megbízható az a személy akire tudnám hagyni a gyermekem. De ha csak pár hónapra mennél nem éri meg a költségeket beleszámolva (hacsak nem kiemelkedő fizetést kapnál, tehát nem átlagosat)meg azt az időt amit nem tölthetsz a gyermekeddel. Még olyan kicsi 1 évesen.

Én nem mennék ezek miatt. 4 évet voltam kint mikor még nem volt gyermekem, meg jóval 200 ft felett volt a dollár, úgy megérte. De gyerekkel néhány hónapra, az nem.

2011. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mint a huzat!!!
2011. márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mit jelent az apa a családban. Ha közösen egy háztartásban élünk szeretetben az apával, akkor nem.

Ha elvált lennék, egyedül nevelném a gyereket akkor már nem is írnám ki a kérdést hanem mennék!

Másik hogy mennyi pénzről lenne szó. Mert ha kiemelkedően nagyon megérné, mert mondjuk a lakáshitel legalább felét ki tudnám fizetni, akkor talán kibírnánk apa nélkül, egy könnyebb jövő érdekében.

Szóval ez egy nagyon összetett dolog.

2011. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez ennél sokkal összetettebb kérdés szerintem.

Első olvasatra rögtön azt mondtam, hogy nem.

De!

- ha olyan anyagi helyzetbe kerülnék, hogy ez lenne a végső megoldás,

- ha megbízható az ismerős, aki vigyázna a gyerekre,

- ha tényleg olyan sok pénz kereshetnék, hogy megérje a költségekkel együtt is,

- ha az Apa sem ellenezné

akkor lehet, hogy megfontolnám! De hogy pokolian rosszul érezném magam, az biztos! De sajnos a muszáj nagy úr...

2011. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudjátok, elég összetett a helyzet. Apával minden rendben, együtt élünk, de már olyan anyagi csőd szélén állunk(nem kevés CHF hitel miatt), hogy félek, a családunk issza meg a levét...Olyan pénz, ami megérné ezt a pár hónapot, megbízható az ismerős is, de aggódok a pici miatt.Várom további hozzászólásaitokat, tapasztalataitokat, az eddigieknek pedig nagyon köszönöm!
2011. márc. 1. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne gondolkozz!! Menj! Sőt veled tartanék 2 gyermekkel is...:) :)

Máshol az apa megy el dolgozni fél évre külföldre, majdnem ugyanaz. A gyerekek rugalmasak, nekik az a lényeg szeretet vegye őket körül, az állandóságot ott is ki tudod alakítani neki. Semmi gondja nem lesz. Én ekkora koromban bár nem külföldön hanem félévente máshol voltam, anyu mesélte, mert apu katona volt és állandóan külföldön szolgált, anyu meg nem akart egyedül velem lenni a tanyán, így rendszerint valamelyik mamánál voltunk hónapokig. Semmi bajom nem lett tőle.

Én csak ösztönözni tudnálak. Ha ilyen lehetőségem lenne mint neked mennék. ez a rohadt CHF hitel kib@szott nagy úr....:( :(

2011. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azert azt jo ha tudod,hogy biztositast vagy mi ilyesmit (erdeklodj elotte) kossetek. Mert ha a gyerek megbetegszik akkor a gatyatok ra megy a korhazra, orvosi dijra.

Bocsi, tenyleg nem kioktatni akartalak csak tapasztalatbol irok.

Mi Kanadaba elunk, itt is szultem a fiamat. A szules elott par hettel utasitottak el a munkavallalasi kerelmunket es fizetni kellett a szulest. Ejszakankent 1800 dollar volt (szerencse csak 2 napig voltunk bent), fiamnak nem mert O automatikusan kanadai allampolgar lett.

Minden jot nektek!!! :)

2011. márc. 2. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!