Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor eszik éjszaka a 6...

Hányszor eszik éjszaka a 6 hetes babátok?

Figyelt kérdés

Kisfiunk súlya 5100 gramm,napközben 3 óránként eszik,100-120 gramm tápszert és mellé kis cicit is- bár ezzel nehézségeink vannak- sajnos :-(

Már többször hallottam innen-onnan,hogy "nem szabadna már éjjel ennie",igazából nem tudom,hogy mit gondoljak.

Szerintem leginkább a kicsi szabályozza,hogy mikor és mennyit enne,nem?Nálatok ez hogyan működik?


2009. febr. 17. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia az én kisfiam 8 hetes.5100gramm volt két hete.

nappal 3 óránként eszik 130-150 tápszert.éjjel csak 5-6-7 óra mulva kell fel.én adok neki ő tudja mikor éhes.ha nem az ugysem fogadja el.amég kisebb volt 3 oránként evett éjszaka

2009. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! még nagyon pici a babád, a legtöbben esznek éjjel még ebben a korban.

az én babám 4 hónapos múlt, csak tápszeres és tegnap volt először, hogy 9-től hajnali 5-ig aludt. eddig mindig evett 11-kor, fél 3-kor, fél 6-kor :)

egyen csak akkor és annyit, amennyi jól esik neki!!!

2009. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 11 hetes, de még ő is felkel egyszer. Hat hetesen is felkelt. Vannak gyerekek, akik még egy évesen is felkelnek. Szabad ennie, milyen butaság, hogy nem. A babák még ösztön lények, akkor esznek csak ha éhesek.
2009. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog, nincs semmi baj és olyan nincs, hogy nem szabadna éjjel ennie. Főleg nem hat hetesen.

Mi szerencsések vagyunk, mert a fiam kb az első négy hétben evett éjszaka háromszor, majd csak kétszer, 6-7 hetes korától egyszer ébredt és két hónaposan már átaludta az éjszakát. De hogy őszinte legyek szerintem ez a ritkább történet, az a gyakoribb, hogy a csecsemők esznek éjjel is.

Egy valamire készülj fel: bármilyen is a babád, mindig lesz olyan dolog, amire egyesek azt tudják mondani, hogy az nem jó, korai, kései, sok, kevés, kicsi, nagy, abból kiindulva, hogy az ő gyerekével másképp történtek a dolgok, vagy a barátnőktől másképp hallotta. Például amikor boldogan meséltem a szomszédasszonynak, hogy a babám két hónaposan először átaludta az éjszakát és egyszer én is tudtam hat órát egybefüggően aludni, akkor ő azzal próbált lelombozni, hogy ez nem jó, mert szerinte aluszékony a fiam, biztosan valamilyen betegség rejtőzködik benne, ő a helyemben elvinné orvoshoz. Persze semmi baja sem volt, a hangulata jó volt, nem is vittem orvoshoz. Ennyit erről...

2009. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat...ebből is látszik,hogy milyen különbözőek az egyes babák szokásai.Én is ezt próbálom a párommal megértetni,volt emiatt kisebb vitánk...Mégegyszer köszi mindenkinek!
2009. febr. 17. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon picike még a gyomruk, este nem tud annyit enni, hogy azzal el legyen egész éjszaka. Én mindig adtam neki, ha kért, de kb. 3-4 óránként ébredt. most lesz 5 hónapos és ha felébred nagyon szívesen megszoptatom. Neked is jó, mert fokozza a tejtermelést. Nem most kell őket nevelni, csak az igényeiket kielégíteni. Szegény még nem érti anya miért hagy sírni mikor én éhes vagyok. Ne félj, ha eljön az ideje nagyon lelkesen végig fogja aludni az éjszakát.

Én is sokat görcsöltem ezen és minden megoldódott magától. Most ez a dolgunk és majd visszasírjuk ezeket az időszakokat. Jó babázást!

2 gyerek anyukája

2009. febr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom már a hazaérkezés óta egyszer kel éjjel enni, most múlt hét hetes és 10-től hajnal 5-ig alszik.

Minden baba más, ne aggódj , a tied is eléri majd szép lassan hogy csak egyszer, majd egyszer sem keljen:)

2009. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!