Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ehetnek mézet?

Miért nem ehetnek mézet?

Figyelt kérdés
Legújabb trend, hogy egy éves korig a tehéntej mellett sem mogyorót sem mézet nem szabad adni, mert allergizálhat. Édesanyám egymás után lepődik meg a legújabb trendeken, mert elmondása szerint régen mézbe mártott cumit adtak a piciknek, aminek több jótékony hatása is volt amellett hogy szerették az ízét. Miért változik meg minden ami régen bevált? Altatás, etetés stb?
2009. febr. 17. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert fejlődik a világ. Amúgy mézet azért nem lehet adni (pont ma volt a Reggeli c. műsorban), mert virágporból készül (jobb esetben) és az erősen allergizáló hatású, későbbieken is allargiás lehet emiatt a virágporra.


Régen egész más világ volt, minden másként működött, például nem fórumoztak anyukák minden apróság miatt, így mindenki tette a dolgát saját belátása szerint. És méf sorolhatnán (média, kutatások)

2009. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek előtt is úgy tudtam hogy mézt,tojást mogyorót 1 éves kor alatt nem lehet adni. Az hogy miért passz, de az öregek mindig tiltották. Ma én is a reggeli músorban hallottam hogy azért mert virágpor van benne, amire ha a szülők is allergiásak a baba is lehet hogy az, s inkább jobb elkerülni a bajt, ne adjunk neki, nehogy allergiás roam legyen a vége. A földimogyorótól pedig nem egy baba halt már meg sajnos a fulladás, ill. az allergia végett, mert feldagad az egész szája nyelve nyelőcsöve.
2009. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a botulizmus ugrott be és rákerestem " közzétett ajánlását, mely szerint a csecsemők (1 év alattiak) étrendjéből a méz minden formában mellőzendő. Az intézkedés célja – alig 30 éve ismert –, egy rendkívül súlyos csecsemőkori kórkép, a botulizmus megelőzése. 2

[link]

2009. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!