Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kulcscsonttörés miatt van?

A kulcscsonttörés miatt van?

Figyelt kérdés

Mondta a gyerekdoki, hogy ez gyakori, és hogy semmi gond nem lesz vele később sem, nincs semmi teendő.

Észrevettem pár napja viszont, hogy bár használja a törött karját is, de a másikat gyakrabban, és az sokkal vastagabb is vállban.

Tapasztalatok???


2011. márc. 2. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet hogy egy kicsit fáj neki.de ne aggodj.semmi baj nem lesz a késöbbiekben.hamar össze forr.a születésnél gyakran eltörik.nekem 4 gyerekből 2- nek elvolt törve.semmi bajuk.14 és 9 évesek már.
2011. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálunk is eltört a kisfiam kulcscsontja, de én nem vettem észre semmi olyat, mint te.

Mennyi idős a kicsi?

Nekünk 4200 grammal, hüvelyi úton jött és ez is oka lehetett, hogy nagy baba volt.

most 16 hónapos de nincs gond vele.

2011. márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a második fiam született kulcscsonttöréssel. Nála nyom nélkül gyógyult, de arra határozottan emlékszem, hogy a gyerekorvosunk kihangsúlyozta, arra figyeljek, hogy az első hónapokban mindkét karját egyformán használja-e. Úgyhogy én mindenképp jelezném az orvosnak, ha ez nem így van. Ha a saját gyerekorvosotok nem foglalkozik vele, a biztonság kedvéért mutasd meg egy másik orvosnak is.
2011. márc. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már 2 és fél hónapos.

Használja mindkét karját, az egészségeset ugyan többször. Viszont mintha azt fel is húzná, amelyik válla tört, azt pedig leejti.

2011. márc. 3. 15:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!