Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hivatalosan mennyi időre kell...

Hivatalosan mennyi időre kell visszamenni 2 baba között dolgozni, hogy a 2. babánál is megkapjam a "full" TGYAS-t és a "full" GYEDet?

Figyelt kérdés
Vagy van valami más megoldás is 2 baba között, úgy ha nem megy vissza az ember dolgozni?
2011. márc. 3. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
én úgy értelmezem, hogy legalább 2 évre, de lehet, hogy 3ra (hogy Gyest is kapj). én inkább a "sorban jöjjenek" mellett döntöttem.
2011. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A második baba tgyása igénylése előtti évben kell min. 180 bérezett nap (meló+szabi+15 nap betegszabi). Ha ez nincs, akkor a tgyásnak is van maximuma (megegyezik a gyed maximummal).
2011. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez működik úgy is?: hogy pl. megtudom hogy terhes vagyok, visszamondom a gyedet és elmegyek betegszabira min. 180 napra?
2011. márc. 3. 15:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogalomzavar van :)


Van a keresőképtelenség, amikor pl. beteg vagy, nem mész dolgozni, másnéven betegállomány. Ennek az évi első 15 napja a betegszabadság, a többi pedig a táppénz. A betegszabadság jövedelemnek számít, a táppénz pedig ellátásnak. A gyed (tgyás, táppénz stb.) összegénél a betegszabi beleszámít (hiszen jövedelem), a táppénz nem (hiszen ellátás).

Azért írtam, hogy meló + szabi + 15 nap betegszabiból állhat az a 180 bérezett nap.

2011. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igy van,az elsőnek dunsztja sincs semmiről, ez tiszta ügy...

180 bérezett nap kell, ami állhat először ugye a felgyülemlett szabidből, utána jönnie kell egy kis munkának, hogy meglegyen a 180nap a legvégén még beszámitható 15 nap betegszabival, onnantól már lehetsz végig táppénzen.

Másfél évre járó szabival kezdesz az elején, nekem pl. az 2,5 hónapnyi szabadságom, tehát nekem pl. 3 hónapot kéne dolgoznom, meg a végén a 15 nap betegszabi.

2011. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!