Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba 36+1-re született,...

Ha egy baba 36+1-re született, hivatalosan nem volt koraszülött akkor a mozgásfejlődését és egyéb fejlődést hogy számoljam?

Figyelt kérdés

Épphogy nem koraszülött. 3 kg feletti súllyal és 54 cm-rel született 9-es APGAR-ral, szóval semmi koraszülöttségre utaló jel, mégis ha 2.5 órával korábban születik akkor még papíron koraszülött.


Ilyenkor hogy kell tekinteni az ő fejlődését, mint egy koraszülöttét, vagy nem?!

Értem itt azt, h pl. mit kell csinálnia egy 3-4 hónapos babának. Ilyenkor őt mindig 1 hónappal fiatalabbnak kell számolni?


2010. dec. 21. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:

36+4-re 49 cm-re, 3000 gr-mal sületett a fiam, 9/10-es Apgarral. Hivatalosan koraszülött, gyakorlatilag nem az. Mégis az, hogy egy hónappal korábban született, sok mindent jelentett: erősebben besárgult, emiatt nem tudott szopizni, és izomtónus-eloszlási zavarban is szenvedett. Gyógytornász segítségére volt szükségünk emiatt. 8 hónapos korára érte el a saját kora mozgásfejlődési szintjét, egész addig a gyógytornász is a korrigált korával számolt, nem a valóságossal. Azaz 7 hónapos korában csak a 6 hónapos kort "kérte számon" a mozgásfejlődésén.


Sok örömet kívánok a babához!

2010. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, vagy babától függ. az én lányom 33 hétre született de olyan kis fejlett baba volt, hogy nem számoltam le a korából. Már 3 hósan forgott, 5 hónaposan felült 10 hósan elindult. Sehová nem kellett járni Hála Istennek. Szerintem neked se kell leszámolni 1 hónapot.

Egyébként 35 hét és 2500g alatt számít koraszülöttnek egy baba.

2010. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

tényleg, én úgy tudtam 36+0-ig??? a Kútvölgyiben is anno ezt mondták nekem.

akiről szó van, ő az Istvánban született, senki sem említett koraszülöttséget mióta megszületett, sem a kórházban sem a gyerekorvos, de én úgy hittem 36+0-ig elvileg az...?!!?

2010. dec. 21. 16:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Betöltött 37 hét a koraszülöttség határa, de ha a baba majdnem ennyire szüetett és eléri a 2500 grammot, akkor nem izgulnak.
2010. dec. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

16:04-es vagyok

Lehet, hogy tévedek.

2010. dec. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A lányom 49 cm-rel, 2,9 kg-mal született 36 hét+2 napra.

nem számolták koraszülöttnek, kicsit volt csak sárga, 5 napra hazajöhettünk. az evésre oda kellett figyelni a kis sárgasága és súlya miatt, de 1 hónap alatt 1 kg-ot hízott, így

én is úgy tudtam, hogy -1 hónap, de valójában nem hozta ezt a "tervet". 6 hónapos korára oda-vissza forgott, 8 hónapos korában felült, ugyan nem kúszott, de felállt, utána mászott, most pedig 11 hónaposan egyedül jár...és persze mászik is. mondja, hogy baba, mama, nagyon sok mindent megért, így nem gondolnánk, hogy csak 10 hónapos szinten lenne.

Úgy látom, hogy a Te babád is szépen kifejlődve jött a világra. majd látod, hogy hogyan fejlődik, de nem a szuper babákat vedd figyelembe, akik jóval meghaladják a korukat, ami persze nem baj, csak sokan abba a hibába esnek, hogy aggódnak pl. ha 6 hónaposan nem mászik egy baba.

tehát az átlagot kell figyelembe venni, illetve azokat a határokat, amiket felállítanak a szakkönyvek, vagy egy orvos, így pl. amit jól megjegyeztem, hogy 10 hónapos koráig "kell" másznia.

2010. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2500 gramm alatt,illetve betöltött 37. hét előtt számít koraszülöttnek.
2010. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsónak IS: köszi. Túlaggódni nem fogom uis a 40+0-ra született "nagy" (most 21 hós) is egy évesen kezdett mászni és 16 hónaposan állt fel kapaszkodás nélkül és járt. Addig mászott. Egy éves koráig csak kúszott...
2010. dec. 21. 18:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazság szerint korababa az aki 36 hét előtt születik 2500gram alatti és 46cm kisebb.de van olyan aki rendes időre születik de éretlen koraszülött babának felel meg, koránál kisebb baba.Volt olyan ismerősöm aki 36 hétre szült 3600g kisbabát 52cm volt és a koraszülött osztályra vitték mert fejletlenek voltak a szervei.
2012. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó:még mindig betöltött 37.héttől nem koraszülött,nem a 36. héttől.Ha a súlya 2500 gramm alatti,ám a 37. hét után érkezik,akkor időre született,ám kis súlyú újszülöttről beszélünk.
2012. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!