Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 22 hónap körüli...

Mit tud 22 hónap körüli gyermeketek? Kisfiú vagy lány? Mennyit beszél?

Figyelt kérdés
Ismeri az állatokat? Tudja a testrészeit? Miket csinál?
2011. márc. 4. 08:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam megmutatja saját magán a pociját, kukiját, nyelvét, fejét, lábát, térdét, kezét, fülét, körmeit (mondja is, hogy KŐMÉT, sőt, így szól, ha hosszúak, és le kell már vágni) rajtunk a szájat, szemet, orrot, homlokot, hajat.


Állatok közül:

- utánozza a kígyót, tigrist, bárányt, kecskét, egeret, tehenet, kacsát, szamarat,

- megnevezi és utánozza is a nyulat, halat, kutyát, cicát, békát, tyúkot, varjút, lovat, majmot, medvét, harkályt,

- felismeri és nevét mondja a pillangónak, pingvinnek, elefántnak, teknősnek, kakasnak, malacnak, madarat, sünit, kukacot, katicát, méhecskét, vakondot, hörcsögöt, fácánt, rénszarvast, zsiráfot. (Imádja az állatokat.)


Nagyon sokat beszél, kb. 220 szónál tartunk, amit használ. Szeret nekem segíteni, szeret egyedül játszani is, ügyesen elfoglalja magát, formakirakózik, formabedobózik, imádja a mesekönyveit nézegetni, sokat autózunk, fa vonatozunk, és most fog kapni egy babakonyhát, mert a kis barátjánál teljesen rácuppant. :)

17 hónapos a kisfiam.

2011. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Kisfiú, nem sokat beszél.Néhány szó.Kb.10.

Utánozza az állatokat, megért mindent. Mindent tud mi hol van, mivel mit kell csinálni, a testrészit is tudja, de inkább mutogat és elmagyarázza jelbeszéddel, mit szeretne. NÉha idegesít,hogy csak öööööööööööö- és mutogat, de vicces és cuki.

2011. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
akkor mi le vagyunk maradva.utolsó voltam
2011. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem vagytok lemaradva. Minden baba máshogy fejlődik.
2011. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Akkor mi meg hozzátok képest teljesen le vagyunk maradva.

Egyszerűen nem tudom elérni, hogy bármit is utánozzon, vagy mutogasson. ismeri az állatokat, de nem utánozza őket, egyedül a kacsát(ka-ka). Segítsetek hogyan érjem el, hogy amit mutatok neki, utánozzon? A testrészei közül a haját, és a fülét,a szemet mutatja, de többet nem.

Nagyon nagyon aggódom:(

2011. márc. 4. 08:30
 6/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy beszélni sem beszél még:( még azt sem hogy anya, apa, nem. ha kérdezem tőle éhes vagy, vagy szomjas semmireakció.
2011. márc. 4. 08:30
 7/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szoktatok hasonló korú gyerekekkel találkozni? Mert én azt vettem észre, hogy kisfiam nagyon próbálja utánozni a többieket mindenben. Olyan egyszerű dolgokban is, mint pl. szívószállal ivás. Én hiába mutattam neki hónapokon keresztül, csak rágcsálta. Egyik nap elmentünk a boltba, ott látott egy két éves kisfiút, aki szívószállal ivott, elkezdte őt nézni, majd az én szívószálas innivalómat elkunyizta, és elkezdte utánozni azonnal a kisfiút. Én meg hónapok óta küzdöttem vele, hogy mutassam neki, hogy kell. Arra a kisfiúra meg ránézett, és azonnal tudta, hogy kell csinálni.

Egyébként az állatokkal kapcsolatban nagyon sok állatos mesekönyve van, szinte állandóan azokat bújta, és mindig mutattam neki, mi micsoda, milyen hangot ad ki, stb., kb. 8 hónapos korától kezdve.

A testrészekkel kapcsolatban pedig szintén elég hamar ezt elkezdtem csinálni: mindig én kérdeztem tőle valamit, pl. hol az okos feje? Majd megfogtam a kezét, odavittem a fejéhez, és mondtam: itt az okos feje. Öltöztetés közben mindig beszéltem hozzá, egyik keze, másik keze, lába, stb. Egy idő után annyira rögzült, hogy mutatta saját magától. Aztán a másik kedvence volt mindig is a hóembernek se keze se lába, ezen tanulta meg az orrot, a szemet, a sapkát, ahogy énekeltem neki, közben mindig mutogattam.


De ezt erőltetni nem lehet. Ha őt egyszer nem érdekli, akkor nem tudsz mit csinálni... majd megérik rá saját magától.

2011. márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

kisfiam pár nap múlva 18 hónapos.

mutatja magán és rajtunk is:fej, haj, szem, száj, orr, nyelv, fog,fül,cici,poci,kéz,láb,térd,köldök.

Állathangok utánozza:kutya,cica,bari,csacsi,paci,bagoly,kígyó,oroszlán,maci,kakas,tyúk,csibe,boci (ennyi jut eszembe), a legtöbbnek mondja a nevét is.képről felismeri őket,meg még egy pár állatot pl nyuszi,borz

egyedül iszik pohárból,de enni nem tud egyedül,sőt,csak most kezdett darabos kaját enni,eddig turmixolni kellett,a darabost kiköpte és csak 15 hónaposan kezdett járni,11 hónaposan mászni,és akkor is ült fel.Úgyhogy ő ebben volt gyengébb.

elég sok szót ismert,használ,némelyiket teljesen tisztán,némelyiket babásítva:

bicikli-bibicli

mellény-menyi

mamusz-mani

párizsi-pácsi

keresztanyu-keci

és még sorolhatnám,elég sok van

2011. márc. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kisnita ***** válasza:
Az enyém 19 hónapos múlt, de semmi ilyen nem érdekli. Tudja hol a keze meg a lába mert öltözködésnél mindig mondtam neki, most egyik kezed, most másik kezed, stb, de ne mond és nem mutat semmit. Ajtóra, ablakra, szekrényajtóra, és az autókra egy és ugyan azt a szót használja: AJUTÓ. Ezen kívül néha mondja, hogy hinta, aiiita (Anita) apa, és aja ja meg néha mammam (mama) kutyusnak nagyon nagyon ritkán mondja, hogy tutu. Ezen kívül akármit mutatok vagy mondok neki, semmi nem érdekli. A mesekönyv kb 3 másodpercig köti le, bele lapoz egyet-kettőt és nagy sebességgel hajítja is el. Állatok abszolút nem érdeklik, pedig van felénk bőven, lovakat és teheneket is szoktunk látni, sok csirke, kacsa van erre felé, sőt nyáron a kis tónál mindig vannak vadkacsák meg ludak és minden nyáron beköltözik a faluba egy gólyacsalád és kis gólyák is szoktak lenni. Tavaly abszolút nem érdekelte, kíváncsi leszek idén mi lesz. 3 hónapos kora óta angolul is énekelek és mondókázok neki, van egy testrészeket mutatós angol kis dalocska azt is szoktam neki énekelni és mutatom magamon és utána rajta is, hát eddig egy halvány jelét sem vettem észre annak, hogy érdekelné a gyereket ha bohóckodom neki, még egy árva mosolyt sem ejtett el soha. Én ilyen idős koromban már 2-3 mondatos mondókákat tudtam, az apja is 2 évesen locsoló verset mondott (anyósom felvette magnóra, olyan édes:)) hát nagyon meglepődnék ha az én fiam két évesen itt tartana. Pedig nem mondhatom, hogy nincs vele foglalkozva. Néha még az apja is "énekel" neki én meg szinte minden nap 1-2 órát csak énekelek, hallgatjuk a youtube-on a gyerekdalokat, alma együttes stb, meg tanulom az újabb és újabb angol gyerekdalokat. Remélem lesz értelme és mutat majd valami érdeklődést a gyerek. Vettem mondókás könyvet minden alkalommal végig mondjuk belőle az összes mondókát, de a gyerek már alig várja, hogy vége legyen és mehessen dolgára. :S :D Őt inkább a szerelés, a pakolás, a firkálás érdekli. Mindent szétszed és összerak, kipakol-bepakol, rakosgat, a párnákat ledobálja az ágyból, őt ez szórakoztatja... Olyan játékot még nem találtak ki ami 2 percnél tovább lekötné őt, inkább használati tárgyak és a bútorok érdeklik, van sok játéka, szokta őket pakolni ki a dobozból, de ennyi, ezen a tevékenységen kívül nem játszik velük. Viszont amikben van elem azokat nagyon csípi. Szalad oda a fiókhoz amiben a kis csavarhúzó van, szedi ki és csavarná ki a csavart az elemtartóból hogy ki tudja venni, meg tudja nézni. A kulcsokkal ugyan ez... Már a szekrény tetejére pakolok mindent, hogy ne érje el.
2011. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nekem 17hónapos a kisfaim és még szinte semmit nem beszél!nem tudom mikor fog pont ugyanúgy viselkedik mint a második válaszoló írta ! mindent megért akármit kérdezek mutogatja de mesekönyveiben az állatok hangját utánozza !de nem akar még beszélni!
2011. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!