Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam boren szaraz, piros...

Kisfiam boren szaraz, piros foltok jottek elo, a konyokenel, a hatso combjan, es most a kis arcan. Nagy kiterjedesu foltok, nem evett semmi kulonoset, mas babajanak is volt ilyen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. EKCÉMA! El kell vinni dokihoz és ír fel neki krémet ami szépen rendbe teszi, addig kend be neki naponta többször testápolóval, mert biztos h viszket neki, mert nagyon száraz a kicsi bőre. Csak gyógyszertári fürdetőt használj és testápolóból is csak a gyógyszertárit. Ne sok ideig fürdesd, mert a víz is szárit. A pancsivízbe tegyél egy kis babaolajat. Sajnos ha kijött az ekcéma akkor már nagyon figyelni kell rá, mert akkor gyakran kijön.
2011. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ekcémás bőr

A kezdetben száraz, hámló bőrön fokozatosan piros, viszkető foltok alakulnak ki, csecsemőkorban leginkább a fejen, hónaljban, majd később a könyök-, térdhajlatokban. Csillapítsuk a viszketést, segítsük a sebes területek hámosítását, és próbáljuk kideríteni, mire lehet allergiás a kicsi. Gyakori, hogy a tej és a tejtermékek okozzák a bőrtüneteket. Vajon javul a helyzet, ha próbaképpen egy hónapig nem adunk semmilyen tehéntejfehérjét? A kisgyerek nagyon szenved a viszketéstől, ezért vakarózik. Ez azonban nem csillapítja a kínt, hanem tetézi: a bőr kisebesedik, fáj, gombás vagy baktériumos felülfertőződés is előfordulhat. Viszketési roham esetén tegyünk fekete teás, vagy csak hideg vizes borogatást az érintett felületre (a teafiltert kifőzzük, lehűtjük, és nedvesen helyezzük fel). Fokozza a jótékony hatást, ha előzőleg zsíros krémmel kenjük be a bőrt. Laza szövésű pamut vagy selyem ruhaneműt adjunk rá. A gyapjú viszketést okoz, a nejlon, viszkóz, poliészter alatt befülled a bőr. Ha mégis rendszeresen véresre vakarja magát, adjunk rá laza szabású, szellős, csuklójánál szorosan záródó hosszú ujjút, így nehezebben fér a viszkető részhez. A friss levegő és a napfény jót tesz, a fülledt, párás vagy száraz, hideg idő és a stressz ront a helyzeten. Mindenképpen kerüljük a bőr további kiszárítását. Semmiképp se fürösszük naponta, a rövid, célirányos zuhanyozás, sőt néha a "cicamosdás” is elég. Szappan helyett fürösztő kenőcsöt (hydrophilium nonionicum) használjunk, vagy cseppentsünk a fürdővizébe olajat. Az orvos rendszerint kortizontartalmú kenőcsöt ír fel a heveny tünetek kezelésére.


Neten találtam....

2011. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a második gyerkőcöm ekcémás(és én is),a babádnak is valószínűleg ekcémája van.Mindenképpen mutasd meg a háziorvosnak aki majd ír fel fürdetőkrémet(ha nincs)és krémet.Amennyiben nem tudsz elmenni időben,vagy nagyon viszket neki akkor vegyél a patikában Sanatopic nevű krémet az nálunk segít.Én ezt használom testápolónak is.Amúgy mindenképpen kerüld el a bolti fürdetőket,krémeket mert ezek fokozzák az ekcémát.És valóban a fürdésnél a víz is viszketést okoz(nálam is).
2011. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi Nektek!
2011. márc. 5. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
nalunk pont ez a helyzet a 7 honapos kisfiamnal.pont ma voltunk dokinal es o is ekcemat mondott es nekem is kenegetnem kell kremmel.azt mondta minnel tobbszor kenjem be.egyebkent a kisfiamnaak csak a konyoke hajlataban van kb 5 ft-os nagysagu piros szaraz folt.remelem helyrejon hamarosan es nektek is ugyan ezt kivanom
2011. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kisfiamnak elmult gy ujfajta furdetot es testapolot hasznaltam,rem.nalatok is,minden jot,jo egeszseget kivanok nektek es minden babanak!!!
2011. márc. 16. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!