Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeresek! Van olyan aki...

Tápszeresek! Van olyan aki 3-4 hónaposan kóstoltatta már a gyümölcslevet, gyümölcspépet, esetleg tejberizspépet?

Figyelt kérdés

Azokra nem vagyok kíváncsi aki nem adott. Tudom hogy 6 hónapos kortól van a hozzátáplálás.

Csak érdeklődök!


2011. márc. 6. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, én adtam neki. Sőt a kislányom koraszülött volt és már4 hónapos volt amikor a háziorvosunk ajánlotta hogy próbálkozhatnánk az almalével. Utána jött a reszelt alma és a meggyet nyomtuk össze neki. És a pépeket is 6 hónapos kora előtt kapta. Mindent szépen fokozatosan kapott, ahogy a doktornő ajánlotta és minden rendben volt.
2011. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A tápszereseknek amúgy is a 4. hónaptól ajánlják. Mi simán elkezdtük 4 hónaposan a gyümölcsökkel.
2011. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi is próbáltuk, de nem akarták elfogadni. 5,5 hósan jött az áttörés, azóta tápszert egyre inkább kiváltották maguknak. 7 hónapos kortól csak vacsira fogadják el.
2011. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!Kislányomnak 3hónapos 2 hetesen már adtam almát,répát,szép fokozatosan,most 6 éves és makk egészséges!Sajnos kisfiam is tápszeres,nála is elkezdem hamarabb mint 6hónap.

Különben sem hiszem,hogy ha aznap kezdem el mikor koppra betölti a 4 hónapot,az bármivel jobb lenne...Itt sok olyat olvastam,hogy korai meg úr íten nem bírja a gyomruk,hát erre csak annyit mondok egy ismerősöm kislány megfigyelésen volt a kórházba mert hasmenése volt,1,5 hónaposan.Ott a dokik mondták,hogy csináljon neki répalevet és nyugodtan adja,az majd megfogja a hasát!Szóval akkor nem hiszem hogy árt nekik ha picit hamarabb kapnak mint 6 vagy 4 hónap.

2011. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy adok neki friss almalevet először 2 kanállal, majd szépen növelem napról napra az adagot. Majd a pépet adom neki apránként. Utána adok neki másfajta gyümit, esetleg zöldséget. De olyan jó kis bébiételek vannak, amiket 4 hónapos kortól lehet adni, szóval arra gondoltam, hogy azokat is adom neki szépen apránként.
2011. márc. 6. 18:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baby?Amúgy szerintem jó az elgondolás!
2011. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én egy héttel a négy hónapos kora betölte előtt elkezdtem adni a bébiételeket, bébiitalokat a pici fiamnak. Most lesz 7 hónapos. Amire az van írva, hogy 4-, 5-, 6- hónapos kortól adható a babáknak én mindent adok neki (persze mindig a korának megfelelőt). Semmitől semmi baja nem volt még eddig. Minden fokozatosan vezettem be és így bevált.

Én a DM-be veszek általában mindent (HIPP, Kecskeméti, Univer, Nestle bébiételek és italok), mert úgy gondoltam, hogy 6 hónapos koráig nem kozkáztatok, mert nem tudhatom, hogy a sarki zöldésges honnan vásárolja a termékeit. A híresebb bébiételgyártók pedig biztos felügyelnek a termékeik tisztaságára.

Én 4 hónapos korától adok neki tejpépeket tejbegrízt és tejberizst is (Nestle, Humana, Hipp). A gyümölcspépeket nem nagyon szereti.

2011. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
3 hónapos, vagyis 14 hetes.
2011. márc. 6. 20:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 4 hósan kezdtem el kóstoltatni vele.
2011. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3 hónapos 1 napos volt, amikor kezdtük. Azóta is a kedvence a bármilyen főzelék!
2011. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!