Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jobb ha vízből keveset...

Mi a jobb ha vízből keveset iszik egy nap max 1 dl, vagy iszik rendesen de gyümölcslevet?

Figyelt kérdés
10 hónapos teát,vizet szokott inni de max 1 dl -t tudok beletömni. Ma kóstoltattam vele Kecskeméti őszilevet, na ez ízlett neki, és ma már megivott 2 dl-t. De ebben cukor van, most akkor hogyan is jó neki???? Kevesebbet de egészségesebben,vagy rendes mennyiség, de nem víz??
2011. szept. 9. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy többet ivott a gyümölcsléből, hisz édes, finom. Mondjuk, hogy mennyire szomjas, ő tudja, érzi. Hidd el, ha szomjas és van mivel oltania azt, el is fogja fogadni, még ha csak víz is az! Akkor nem kell tömni :) Mondjuk, az enyém szopott, így nem aggódtam a folyadékbevitel miatt. Ennyi idősen kb. 3x kapott szilárd ételt, utána megkínáltam vízzel.. ha elfogadta, ivott, ha nem, kínáltam később. Sosem méricskéltem, épp mennyi ment le. Annyi biztos, hogy a nap 1 deci alig jöhetett össze :) Ettől függetlenül szomjan nem halt, a veséi is jól működnek.. mert a tej fedezte a folyadékszükségletét.
2011. szept. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a gyümölcsleveket tízóraira adom, ha adom, mert annyi a tápanyagtartalma, hogy egy időre jóllakik vele a baba. Akkor viszont igyon belőle nyugodtan 2 decit, ha jólesik, a székletének is jót tesz! Szomjoltásra viszont víz vagy tea alkalmas szerintem.
2011. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Kicsit vizezd fel neki azt az őszilevet, nem fogja észrevenni.
2011. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az őszilé nem innivaló! az neki ennivaló még jó pár évig! bölcsiben, oviban a 10órai egy pohár gyümölcslé!


az megint más, ha teszel 10-20ml-t a vízbe, akkor lesz egy kis íze tőle és jobban issza, de így magában nem szabadna innivalóként adni, eltelik vele és nem fog enni

2011. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen cukros löttyök csak elveszik az étvágyát és egy idő után azt veszed észre,hogy lett egy rossze vő válogatós fiad!Legalábbis barátnőm kislányánál ez van!Ő is megilyedt,hogy vízből milyen keveset iszik a gyümiléből meg a cukros teából meg vedelt!ja...csak egyszer azt vette észre,hogy nem eszik semmit a gyerek!Vmelyik nap is elszólta magát,hogy ebédre két Dörmi Macit evett a 23 hónapos lánya!persze mert már hozzá van szokva az édes ízekhez!Fött kaját állítólag alig eszik!

Egy szó mint 100 én a vízre szavazok,hidd el ha szomjas akkor megissza a vízet is és még mellette ott van a szopi vagy tápszer meg még sokáig a reggeli-esti tejcsi ivás és ez épp elég folyadék nekik!

2011. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Bölcsiben, oviban őszilé a tízórai? Hol van ez? Nem hiszem el!!!


Egyébként az én kislányom leginkább őszilevet iszik (vízzel hígítva). Kénytelen voltam neki adni 3 hós korától, mert gondok voltak a széklettel. :(

A vizet csak mostanában issza meg, pohárból. Eddig hiába kínáltam, elfordította a fejét. Inkább szomjan halt volna, de vizet nem kért. Úgyhogy én vitatkoznék azzal, hogy megissza a vizet, ha szomjas! Nem issza meg!

Én azt mondom, hogy ha nincs gond a székletével, akkor maradjatok a víznél, vagy hígítsd az őszit vízzel.

Anyagilag sem lehet bírni sokáig a bébiitalokat... :(

2011. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

előző válaszoló, én írtam, hogy 10 órai gyümölcslé.

ha elhiszed, ha nem, így van. magyarországon szinte minden bölcsiben-oviban, de nem is kell ennél több, hisz ez gyümölcs, elég nekik még :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


ez a napokban volt kérdés, láthatod a válaszokban

2011. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jézusom! Hát most nagyot néztem!

Én még ilyenről nem hallottam!

Mondjuk nálunk nincs bölcsi, csak óvoda. De itt rendesen van tízórai. (Kifli vagy zsömle felvágottal, kalács, sajt, stb... mikor mi) Ettől függetlenül a gyerekek rendesen ebédelnek, sőt! ... repetáznak!

De kíváncsi vagyok, hogy a környéken lévő bölcsikben nálunk így van-e? Ennek még utána fogok járni! :)


Hmmm. Ez érdekes volt! :)

2011. szept. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor a mi ovink kivétel, fél kilenckor kapnak reggelit-rendes tápláló reggelit, 10 órakor meg gyümölcsöt. Rendes igazi gyümölcsöt.

Nem hinném egyébként, hogy napi párszáz forintból jut 100% gyümölcslére az ovikban- 12%-os meg már ne nevezzünk gyümölcsnek.


Egyébként én nem vagyok híve a viribülésnek egyáltalán így az én fiaim vízből ittak 1dl-t. Mai napig csak és kizárólag vizet kapnak. egyszer kóstolta a gyümölcslét a fiam, Siót és szó szerint kiköpte, anya ez valami rettenetes felnőtt ital felkiáltással.

2011. szept. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!