Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jön ilyen későn a foga?

Miért jön ilyen későn a foga?

Figyelt kérdés

Azaz még nem is jött egy sem...Pár nap, és 8 hónapos lesz a kislányom. Ez tejesen genetika, vagy mástól is függ? (Férjemnek, meg nekem is kb 7-8 hónaposan jött)Már többször hallottam, mikor megkérdezték, hogy van-e már foga, hogy nem baj, annál jobb, erősebb lesz. Ez igaz?

Ezen az oldalon meg azt is kérdezték már, hogy jelenti-e ez azt, hogy a babának nem elég erő a csontozata? Hát ez érdekes lenne, mert mindkettőnknek elég erős csontjai vannak, úgyhogy nem értem..


2009. febr. 19. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Orulj neki, nem tudom miert jon ilyen keson, bar szerintem nincs keson, de nalunk is 8 honaposan jott az elso fogacska, utana pedig kettesevel. Ne aggodjal, jonni fognak.

Nem tudom hasznaltok e cumis uveget, es mit iszik a baba, de arra nagyon figyelj, hogy szorpiket, uditoket, cukros vackokat ne igyon, mert az nagyon rossza a foginnak, es a fogaknak is.

De nalunk nem volt szorpi, anyatej volt, es viz, kesobb tej, kakao. Csodalatos, hofeher fogacskai voltak a manonak. Azert csak voltak, mert mar a maradandoak bujnak neki, es ezek sajnos mar nem hofeherek neki(((

Szoval ne aggodj, jonnek a fogak!

2009. febr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, majd egyszercsak megindulnak azok a fogacskák. A nagyobbik fiamnak 7 hónaposan jött ki az első, a kisebbiknek 9.5 hónaposan.

A fog kibújásának ideje és a fogak erőssége nem függ össze.

A fogak egészségének megőrzése részben a gondos ápolás és a megfelelő táplálás, egy részben meg genetika.

2009. febr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 10hós 2foga van.8hósan jött az első 9hósan a 2.majdcsak kibujik a többi is
2009. febr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fogorvos ismerős szerint valóban úgy van, hogy minél később bújnak ki a fogak, az állandó fogsor annál tartósabb, erősebb lesz.

Nekem is későn bújtak ki a fogaim és 22-23 éves koromig nem volt lyukas fogam.

2009. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem és a testvéreimnek is 1éves korunkban jött ki az első fogunk és utána sorban az összes többi:).Kiváncsi vagyok,hogy a kisfiamnak mikor jön ki(6hós),A páromnak 4hónaposan már volt két foga.Hát,hogy később romlik el az rám és az öcsémre igaz,de a nővéremnek nagyon sok baja van velük.Türelem,jön az majd:)

6hós kisfiú anyuja

2009. febr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2 hét múlva lesz 1 éves és nincs 1 foga sem!
2009. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolso, es mit eszik-iszik a babad? Doki mit mond, nem baj, ha 1 evesen nincs meg fog?
2009. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!