Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagálnád le ha 1,5...

Hogyan reagálnád le ha 1,5 évesedtől elveszel valamit vagy megtíltasz valamit és ő erre a falba veri a fejét?

Figyelt kérdés
Úgy hisztizik hogyha valamit nem engedsz meg neki. Mit csinálnál vele?
2011. márc. 8. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta a fiam,de ő a földbe verte.Minden illetékest felhívtam akkor,mert kétségbe estem én is.Nem kell figyelni rá,bármilyen nehéz is...Nekem 1 hétig csinálta,aztán abbamaradt.Nagyon-nagyon ritka,hogy csinálja.Egyébként a doki is és a védőnő is azt mondta,hogy ez normális dolog.
2011. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tesóm a földhöz vágta mindig magát kiskorában, mivel anyu mást nem tudott vele kezdeni, közölte vele hogy Neked fáj! (mondjuk akkor öcsém 4-5 éves volt) Nemtudsz mit csinálni, mert ha beavatkozol, akkor tudja hogy mindig megcsinálhatja a hisztit így, mert te úgy is figyelsz akkor majd rá. Szerintem ha egyszer-kétszer nem vennél róla tudomást, abba hagyná.
2011. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert már kaptam olyan tanácsot is hogy ilyenkor mondjam hogy nem szabad és csapjak a combjára, mert már úgyis olyan okos hogy érti.
2011. márc. 8. 09:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznék vele. Ez csak egy, sok kisgyrek által alkalmazott "zsarolási módszer", ezzel próbálja elérni, hogy kicsikarjon belőled tiltott dolgokat. Ha észreveszi, hogy nincs közönség, a saját maga bántalmazásával nem éri el a célját, el fogja hagyni a dolgot. Különben ilyenkor is jó szolgálatot tehet az elterelés: ha elkezd raplizni, mutass neki valami érdekes dolgot... arra fog összpontosítani és pillanatok alatt elfelejtiaz lőzőt, amit megtiltottál. Egyébként: sokkal szönyűbb nézni, hogy üti magát... kárt nem fog magában tenni, annyira azért van esze, hogy komoly fájdalmat ne okozzon magának... Van, amelyik földhöz vágja magát, a másik a fejét üti, a harmadik még hányni is képes... igazán attól függ, mivel ért célt eleinte, mivel kapcsolta össz először a raplit.
2011. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne üsd meg! Azzal csupán azt tanulja meg, hogy agresszióra agresszió a válasz... Célt nem fogsz veleérni..
2011. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi:.. vele érni..
2011. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha hosszabb ideig csinálja, tedd be egy fotelba, vagy egy kanapéra, hogy ott hisztizzen. Ne mutass érzelmet és leszokik róla. Csak próbára tesz téged, nagyon okosak.


Kitartás...

2011. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom a fenekét veri a földhöz. Egyszerűen popóra vágja magát és úgy hisztizik. Ilyenkor vagy levegőnek nézem (ha látja, hogy nem figyelek, abbahagyja). Vagy ha nagyon nagy a hiszti, átviszem egy másik helyre, és mutatok neki valami érdekeset.
2011. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is beindult mostanában az erőszakosság.Ma 15 hónapos a kisfiam.

Egyik napról a másikra lettek saját gondolatai,amit szeretne csinálni.

Egyszerűen ráhagyom,majd kinövi.


4 gyerkőc anyukája

2011. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!