Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a helyes táplálkozás...

Milyen a helyes táplálkozás egy 1 éves babának? Nem eszik túl sokszor kenyeret gyermekem?

Figyelt kérdés

Tehát naponta hányszor egyen főttételt, hányszor kenyeret?

Lányom reggelije kenyér valami felvágottal, tízórai gyümölcs, vagy joghurt,és ebédre eszik csak főttételt,többnyire amit mi,uzsira gyümit, vagy pudingot, vagy tejbedarát,és vacsira megint kenyeret sajttal, vagy felvágottal, májkrémmel.

Nagyon szereti a kenyeret, szívesebben megeszi,mint bármi mást.De jó az, hogy a reggelije, és a vacsija is kenyér?Nem sok ez egy kicsit?


2011. márc. 9. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne sok? Te is eszel naponta kétszer kenyeret. Akkor lenne baj,ha csak azt enné,mást nem.
2011. márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is épp ilyen dilemmában vagyok :) Mi most kezdtük el a kenyeret vacsira meg reggelire, nemrég írtam ki ezzel kapcsolatban kérdést :) Szerintem a napi 2 kenyér teljesen rendben van. Gyümölcsöt is eszik, főzeléket is. Mindent, ami fontos egy ennyi idős gyereknek :) Az én kislányom nincs nagyon oda a kenyérért, de nem ehet örökké tápszert...
2011. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem válaszoltam is a kérdésedre, ami kapcsán merült fel bennem ez a kérdés:)

Én naponta 1x eszek kenyeret reggelire,talán ezért is sokallom a babámnál a 2 evést, de mást nem tudok kitalálni, amit szívesen megenne.

2011. márc. 9. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én 1 éves kisfiam például ritkán eszik kenyeret. Még főként szopik, de eszik rendesen emellett.

6 körül kel, akkor szopi. Reggelire, 9 körül péksütit kap, például pogácsát, vagy teljes kiőrlésű péksütit, meg szopi.

Vagy esetleg vajkrémes vagy sajtrémes zsemlét, kiflit.

Tízórai joghurt, vagy gyümölcs, vagy mindkettő. Ebéd főtt étel, uzsi puding vagy gyümi, vagy joghurt. Vacsi pedig fürdés előtt van fél 6-kor ez az elő vacsora, ekkor kap valamiféle kencés kenyeret vagy zsemlét, de néha heti 3szor meleg ételt is adok Neki vacsira. Párolt lazac, főtt krumplival, hasonlók, ami nem üli meg a pociját. Aztán fürcsi, majd később, alvás előtt szopik még.

Napközben is annyit szopik, amennyit akar.


Szerintem adhatsz Neki kenyeret, de péksütit is, persze ami nem agyon cukrozott.

2011. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meg mindig azon parázok, hogy kevés kenyeret eszik a 15 hónaposom. Igazából nálunk nem is ezen van a hangsúly, hanem, hogy mikor kenyeret eszik, alig eszik meg pár falatot. Kifliből is egy negyed kiflit nem eszik meg... :o(

Szerintem attól függ, hogy milyen kenyeret adsz neki, és hogy összességében mennyi gabonát eszik. Kenyérre is szükség van, bár én jobban szeretem az ilyen előrecsomagolt (nem feltétlen toast) kenyereket, akár magos, akár graham, akár teljes kiörlésű stb. mint a normál fehéret. Viszont ezekben meg sok az E. Ezért vagy sütni szoktam néha, vagy ilyet adok, vagy neki külön veszek sima vizes kiflit, vagy teljes kiörlésű rudat vagy ilyeneket, és azt kapja. De van, hogy nincs itthon csak csomagolt toast, akkor inkább nem adok reggelire neki, hanem gyümölcsöt kap valamilyen gabonával (kölespehely, amarant, kukoricapehely, zabpehely stb) Vagy müzlit eszik. Vagy figyelek rá, hogy heti egy rizs vagy köles legyen minimum az ebéd. Vacsira szokott tejbegrízt, tejbezabpelyhet kapni, ha épp nincs más, vagy a kenyérre nem tudok neki mit tenni, mert pl. csak előrecsomagolt szalámi van itthon.

Szóval én próbálom máshogy is adni neki a gabonát, ne csak fehér lisztet kapjon. De ha nálatok szereti is a kenyeret, és meg is eszi, akkor viszont szerintem inkább azt egye, mint a különböző péksütiket, amikbe még ráadásul felesleges cukor is van....

2011. márc. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!