Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Félek ha így...

Mit tegyek? Félek ha így folytatódik mellém szokik a 6 hónapos babám!

Figyelt kérdés
Már nem eszik éjszaka de mindig felkel,vagy azért mert bekakil vagy a foga vagy valami miatt.mindig megpróbálom megnyugtatni már széket is vittem az ágy mellé hogy ne kelljen ott állnom és úgy megnyugtatni,de van hogy úgy sír hogy csak akkor nyugszik meg ha felveszem hozzám bújik.De miután már megnyugodott és vissza akarom tenni akkor megint elkezd sírni.na és hát ha ezt egy párszor eljátszuk akkor már olyan fáradt vagyok hogy fogom és oda rakom magam mellé és reggelig szó nélkül alszik.Miért csinálja ezt?Valami ötlet hogy hogyan csináljam?Nem akarom hogy oda szokjon
2011. márc. 9. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy fázik és testmelegben érzi jól magát? Nem tudom mennyire van lent a kiságy, de én egyszer belefeküdtem és nagyon hideg van ott lent, hideg a matrac is.

Én alája is paplant, takarót tettem és arra fektettem, mert még hálózsákban is átfagyott.

2011. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igaza van az előttem szólónak én sajnos magunkhoz szoktattam....21 hós kb fél éve van az hogy (még mindig mellettünk alszik el!)elalszik mellettünk,de ha berakom nem kell fel éjjel már.

Bárányos takarónk van és ami nekünk volt ajszat védőnk az elvágtam,beszegtem a szélét és azt raktam a lepedője alá.Így nem hideg a matraca.

De melegebb pléddel is megoldható.

Vagy marad a sírás csak ez hosszadalmas és elfárad mint a szülő mint a baba...ha eddig elaludt a kiságyba szépen akkor már próbáld meg tényleg nem magadhoz szoktatni.

Sok sikert

2011. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát a kiságyában van pléd meg ágynemű huzatot is tettem a szobába 20-21-22 fok van éjjel soha nem megy a fűtés.Azt vettem észre hogy ő nem nagyon szeret aludni melegbe.De az a pláne hogy este amikor beleteszem elalszik magátol csak rácsukom az ajtót és kész.Gondolkodtam már azon is hogy nem e az a baja hogy egy szobában alszunk vele de volt már hogy kint aludtunk a nappaliban és akkor is töbször felébredt.szoval nem ez lehet a konkrét ok.olyan jo lenne ha ki tudnám találni.mindig probálkozom valamivel de nem jutok egyről a kettőre.
2011. márc. 9. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:
De hol méred ezt a 21 fokot? Ahol a matrac van? Mert a meleg felfele száll, lent attól hideg van, hogy szemmagasságban 20-21 fok van. Ebben igazad van, a meleg sem jó, de vedd figyelembe, hogy ő lent fekszik. Nézd meg a lábát, hátát, kezét nem e hideg? És az én tapasztalatom az, hogy hiába teszel rá takarót, nem tudja átmelegíteni a test melegével, sokszor hideg a takaró, amit leveszek róla míg az enyém meleg, ha befekszem alá. úgyhogy én radiátoron melegítem és úgy teszem rá a takarót.
2011. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog, szerintem a legtöbb baba hőmérséklettől függően többször kel ilyenkor. Szeparációs szorongás.

A válasz rá egyénfüggő, minket nem zavart-zavar, hogy velünk alszik. Most a kiságy a nagyágy mellett van, kb. másfél éves kora óta kb. átalussza az éjszakát, vagy könnyen visszaalszik, most 22 hónapos.

Ha zavar, akkor vannak mindenféle alvástréningek, pl. Suttogó és társaik. Erre engem nem vitt rá a lélek.

2011. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

lehet fog vagy szep. szor. én együtt aludtam a babámmal 21 hós koráig, akkor aludta át az éjjelt. most már saját szobájában egyedül alszik.

2 éves 2 hónapos.

sztem nem tragédia, ha igényli és együtt alszotok. persze van aki ezt nem így gondolja.

2011. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokott át. Fél éves korától nagyon gyakran vettük magunkhoz az éjszaka közepén és velünk ébredt reggel. Másfél éves koráig szinte egy héten minimum 2-3 szor velünk aludt, mert nagyon fogzott és a közelünkbe akart lenni. Most 20 hónapos és szépen alszik reggelig a saját szobájában, ágyában. Én fontosnak tartottam, hogy mindig a saját ágyában fektessem le, még akkor is ha láttam hogy annyira nyűgös hogy fél óra múlva úgyis át kell hozzuk. Így megtanulta hogy az az ő ágya. Szerintem nálunk ezért nem szokott át. Ha álmos mindig megy az ágyához, mondja is hogy ágyi és be akar mászni, sosem a mi ágyunkhoz megy.
2011. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos korától velünk alszik el a pici ,ha már elaludt kiteszem az ágyába.Ha felébred és iszik valamikor visszaalszik de ha nem teszem közénk.De sokszor áttalussza az éjszakát.Én szeretem ha köztünk alszik a párom is.Ugyis olyan hamar megnönek,addig is olyan jó érzés ,hogy odabujnak.
2011. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!