Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred éjszaka ennyiszer...

Miért ébred éjszaka ennyiszer a babám?

Figyelt kérdés

Eddig éjszaka egyszer ébredt szopizni hajnalban. De két három hete van hogy háromszor is felkel enni. Nyűgösködik a foga miatt, lehet attól vagy nem elég már neki a tejcsi és lassan kezdjem a hozzátáplálást??

16 hetes csak anyatejes babácska


2011. márc. 9. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen mázlista vagy :) Az enyém egy éves koráig másfél-két óránként ébredt, már alvásambulanciát fontolgattuk, a védőnő tanácsára, de nem vettem rá magam. Aztán 18 hónapos koráig már "csak" 3x ébredt fel éjjel. Másfél éves kora óta viszont alszik estétől reggelig :) Mindjárt 2,5 éves. Bocsi, tanácsot nem tudok adni, csak azért írtam lásd, van nálatok rosszabb helyzet is :) Kitartás!
2011. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak 4,5 hónaposan jött ki az első foga, addig egyszer kelt éjszaka. A foga miatt viszont elkezdett egyre többet kelni. Én is csak szoptattam, a cicivel megnyugodott és aludt tovább. Viszont ahogy egyre fájdalmasabbak lettek a fogak, úgy egyre többet is ébredt. 1 éves kora körül már volt, hogy akár óránként fent volt, akkor rájöttem, hogy alapjában véve nem is foga a felkelés oka már, hanem hogy rászokott az éjszakai cicire. Ha újrakezdhetném nem a cicit kapná egyből, hanem inkább simogatás, ringatás és bekenném a fájó ínyét. Nagyon gyógyszerellenes vagyok és abszolút igény szerint szoptattam (27 hónapig), de úgy érzem, hogy ezt a dolgot akkor kicsit elrontottam. 2,5 éves a gyerek és még mindig ébred éjszakánként, már csak 1-2 alkalommal, sőt az utóbbi hónapokban már volt, hogy átaludta... Mindenki úgy csinálja ahogy a szíve érzi, de talán te nem követed ugyanazt a hibát mint én... :)
2011. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a problémám, nagyjából még a kor is stimmel. Csak nekem napközben is 2 óránként evett, és éjjelre is áttért erre. Azt javasolta a védőnő, hogy este adjak neki tápszert is, mert valószínű kevés a tej már neki. És az első éjjeli ébredésnél is adjak tápszert, hátha így többet alszik.
2011. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy fejlödési ugrása van, akkor többet igényelnek, én is a hozzátáplálást probálnám meg. :)
2011. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!