Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Születésétől kezdve éjszaka...

Születésétől kezdve éjszaka 4-5X ébred a baba, ennek mi lehet az oka? Esetleg lelki? Egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés
Egy anyuka állandóan panaszkodik, hogy neki milyen nehéz a gyerekével (bármiről is legyen szó: evés,alvás,fog,oltás...)és egyszerűen nem hiszem el, hogy tényleg még minden éjjel ennyiszer felkel a gyerek...Nem vagyok rosszindulatú, de ez most nagyon bennem maradt és kíváncsi vagyok, mitől lehet ez...
2011. nov. 3. 14:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, ami a legfontosabb! Születésétől kezdve, MÉG 9 HÓNAPOSAN IS 4x-5x kel fel éjjel!!!!!!!!!
2011. nov. 3. 14:38
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor elmesélem ,hogy 16 hónaposom és 3x4x minimum kel.Hol ezért,hol azért.Még soha egyetlen éjszakát nem aludt át,és úgy tűnik nem is nagyon tervezi:(

Minden fogánál előveszi valamilyen nyavalya,aminek antibiotikum a vége.Viszont amiben szerencsém van,hogy nagyon jó evő.

2011. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én legkisebbem is kelt jópárszor 2 éves koráig. Hogy hányszor azt nem tudom, mert egy idő után együtt aludtunk, hogy pihenni is tudjak. Így sokkal könnyebb volt, szinte fel sem ébredtem, önkiszolgált és aludtunk tovább.
2011. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem 20 hónapos koráig ébredt minden éjjel 1-2-3-4-5X, mikor hogy.

Amikor elválasztottam, rá egy hétre átaludta az éjjeleket, és azóta is.

Majd ha nagyobb lesz, megkérdezem, miért csinálta :o)


Amúgy teljesen kiegyensúlyozott gyerek.


Egy 5 gyerekes anyuka elmélete:

neki minél többedik gyereke született, annál tovább és gyakrabban akartak szopizni éjjel. Szerinte ez amiatt van, hogy a babák tudják, hogy éjjel a mama"csak az övék", olyankor nem jön 2 tesó, hogy elvonja figyelmét, kizárólagosan csak vele foglalkozik. Hát nem tudom, lehet benne valami...

2011. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 alaszka ***** válasza:
Az első babám, amíg szopott, 18 hónapos koráig minden éjjel felébredt, többször is. Kb. 2 évesen kezdte el átaludni az éjszakát. Most a 2. babám 5 hónapos, ő is legalább 3x szopik éjjel. Vannak ilyen babák, egyáltalán nem az az általános, hogy egy baba már 2 hónaposan átalussza az éjjelt. Nem az éhség miatt kelnek fel általában, hanem a biztonságérzet kell nekik.
2011. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok


az enyém 7 hónapos kora óta tápszeres,és amióta tápszeres nem is enni kér éjjel,csak nem leli a cumikáját vagy szomjas,vagy mikor mi baja:)...de már megszoktam.

2011. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát pedig hidd el, mert van ilyen. Lehet, hogy az anyuka kicsit túloz, mert néha 2-szer kel csak, de hidd el, számtalan olyan 9 hónapos van, aki még életében nem aludt át egyetlen éjszakát sem.
2011. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A kisfiam 2 éves, és kb. már 1 hónapja nem ébred fel éjszaka:-))) Végre nem úgy nézek ki reggelente, mint egy zombi:-))) Minden jót Nektek, és tök irígylem azt, akinek ezt soha nem kellett megtapasztalnia, mert az elképzelni sem tudja, milyen éjszaka a legmélyebb alvásból akár óránként is felriadni, hogy már megint sír a Picúr.
2011. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ejha, ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen gyakori....azt hittem ez vmi nem általános dolog....:/

Hát sz*r lehet.:(

2011. nov. 3. 15:04
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én babám 21 hetes, 3-4-5x kelünk éjszaka..most jön a második foga, most azért, korábban meg rossz volt a holdállás, napállás, csillagállás, éhes, szomjas, bekakilt, megijedt, felriadt...van ilyen..pedig nekünk már volt olyan ,hogy csak egyszer keltünk, aztán visszaállt a több kelésre, és semmit sem csináltam máshogy...szóval nem kell hitetlenekdni..kórházi szobatársam nagyobbik gyerkőce 2,5 éves, 2-3x kel még mindig éjszaka..

2011. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!