Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mennyi idős koráig...

A baba mennyi idős koráig lehet megkötni a babakötvényt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

A babakötvényt a baba születése után az Államkincstár állítja ki, hivatalosan. A kiállításról levélben értesíti a gyermek szüleit. Minden újszülött automatikusan megkapja a babakötvényt, amire 40 ezer forint kerül. Ha a szülő havonta pénzt akar ráutalni, megteheti, a pénz a kötvényen kamatozik, és nagyon magas kamatja van.


Ha úgy dönt a szülő, hogy másik bankba akarja átvinni a gyereke pénzét, azt is megteheti, bármikor. De felvenni a pénzt csak a gyerek tudja, 18 éves kora után.

2011. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én kérdezném, hogy a szülőt mikor értesítik ki?????

Jan. 4.-én szültem azóta se kaptam semmiféle papírt:(

2011. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Biztosan fogsz kapni értesítést, hogy pontosan mikor, nem tudom. Én három éve szültem, és nem emlékszem, mikor kaptuk meg az értesítést, de azt tudom, hogy nem azonnal.


Itt olvasgass, hátha találsz választ a kérdésedre:

[link]

2011. márc. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az meg vagyon kötve. Viccet félre téve, én is utánaolvastam és a legjobb otthagyni. Én ezt az oldalt olvasgattam:

[link]

2011. márc. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, nem kell semmit se csinálnom, a MÁK intéz mindent? Csak mert nekem fél éves lesz a kisfiam és még semmiféle értesítést nem kaptam a Babakötvényről a MÁK-tól. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a pindur fél éves koráig meg kell kötni egy banknál. Akkor ez hülyeség? Azért lenne fontos, mert jövő héten lesz féléves, és nem akarunk lecsúszni! Köszönöm!
2011. márc. 10. 08:36
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Az Államkincstár által kiadott Babakötvényért semmit nem kell tennetek. Viszont ha Start számlát akartok neki nyitni a Babakötvény mellé, azt bármelyik banknál megnyithatjátok. A Start számlára nektek kell havi rendszerességgel gyűjtögetni a pénzt, és jó kamatot kaptok rá.


Azt nem tudom, meddig, és hogyan lehet Start számlát nyitni, erre csak a már belinkelt oldalon találod meg a választ.

2011. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szülőt mikor értesítik-re.


Jó fej akartam lenni, előkerestem a mi értesítésünket, hogy kb. mikor küldik ki. Na, a következő volt rajta:

"Tájékoztatjuk, hogy a 2008. év április 15. napján született.......nevű gyermeke részére megnyitottuk a fiatalok életkezdési támogatásáról szóló. bla, bla bla.

Dátum: 2008. április 1(!)

:DDD


Pár hónapon belül megkaptuk, ha jól emlékszem.

A MÁK-nál kell érdeklődni.

2011. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én fiam egy éves múlt mikor átvittük bankba start számlára.
2011. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2011. márc. 11. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!