Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba megszületése után,...

A baba megszületése után, mikor küldi a MÁK az értesítést. Hogy megnyitották a babakötvényt?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne az adószámára.
2009. jan. 28. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem legalább 1 hónap volt (Tatabányán).

Elvileg úgy van, hogy a születés után 5 napon belül értesítik az APEH-ot, és onnan 30 napon belül Téged.

2009. jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk sokára küldték. Nem emlékszem pontosan de olyan 2-2,5 hónapos lehetett a kisfiam,mikor megkaptuk.
2009. jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 8 hós és NINCS adószáma!! akkor hogy van ez? én elvileg úgy tudtam hogy nincs ilyenkor nekik.
2009. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha nyitottak a babának babakötvényt akkor máris lesz adószáma. Én úgy olvastam, hogy azon az értesítésen rajta van a szám. Ha megkapnám, akkor igényelném az adókártyát is a picúrnak. Mi dec 7-én születtünk és az Apeh olyan határozatot hozott, hogy a december 9 után született babák automatikusan megkapják, de így mi erről lecsúztunk.
2009. jan. 28. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is dec.7-én született, és még nem kaptuk meg ezt az értesítést, de majd azon lesz a baba adószáma. Ezután lehet kérni az adókártyát.

A születést követő hónap 10-éig kell megkapja az értesítést a MÁK, hogy megszületett a baba, és azután 30 nap múlva küldik elvileg, úgyhogy februárra várhatjuk.

Szia!

2009. jan. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most hoztam be a postát és közte volt a levél benne az adószámmal.
2009. jan. 28. 12:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, akkor hamarabb küldik, ez klassz! Már én is várom nagyon!
2009. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!