Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy olyan...

Miért van az, hogy olyan sokan "könyv szerint" akarják nevelni a gyermekeiket?

Figyelt kérdés

Mostanában annyira trendi a Suttogó, Aludj jól gyermekem stb... Miért gondolják sokan, hogyha egy gyerek nem a nagykönyvek szerint eszik, alszik stb..., akkor már elrontották, csődöt mondtak szülőként. Sokat éjszakázom, belenéztem az egyik könyvbe, és eszerint a módszer a gyerekek 96%-ánál beválik. 100-ból 96 gyerek ugyanolyan lenne? Néhány feltevésre pedig kifejezetten kikerekedett a szemem: hagyjuk sírni a gyereket, aki előfordul, hogy hányik, de nem gond, csak provokálja a szüleit!? Vagy a fogzás nem bizonyított, hogy fájdalmas, ez nem lehet indok az éjszakai ébredésre!!! Jött már valakinek fájdalmasan a bölcsességfoga? Mert az tudja, hogy ez milyen kín!

Nem tudom... Lehet én gondolkodom rosszul, és bár én is fáradt vagyok, de egyelőre még én alkalmazkodom, és nem a könyvekre, hanem az ÖSZTÖNEIMRE hallgatom. Partnerként kezelem a manóm, akit irányítgatok, etetem, ha éhes, altatom, ha álmos, és persze vannak dolgok, amiket nem engedek, ebben következetes vagyok! Lehet nehezebb így, vagy nem olyan kiszámítható, de a babám boldog, kiegyensúlyozott babám van!

Nem vitatkozni, provokálni akarok, mert elfogadom, tisztelem más nevelési elvét! mi a véleményetek?


2009. febr. 20. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek veled,én is az ösztöneimre hallgatok leginkább.Meg gyakorló szülők módszereit szoktam kipróbálni,tőlük szoktam tanácsot kérni.

Ráadásul nemrég olvastam egy tanulmányt,miszerint a serdülőkori agresszió visstavezethető a csecsemőkorra.

Azt álapították meg,hogy a leginkább azok a gyerekek lettek agresszívebbek a többi társuknál,akiknél a "hagyjuk sírni éjszakákon át"módszert alkalmazták.

Nem azt mondom,hogy soha ne sírjon az a gyerek,de tudni kell mérlegelni,hogy miért sír?

2009. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy gondolom hogy aki elsőgyerekes az túlaggódja a dolgokat, nincs támpontja de a legjobbat akarja a gyerekének és ezekre támaszkodik. Én több gyerek után néha csak mosolygok mennyire élesen vitáznak arról hogy ezt szabad vagy nem. Szerintem ha egy lakatlan szigeten élnénk többnyire akkor is remek és egészséges gyerekeket nevelnénk, ösztönből. Vannak jó ötletek azért amiket érdemes kipróbálni. És nekem sokat jelentett annak idején, de még most is más saját tapasztalata.
2009. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

nerég felvetettem énis ezt a kérdés, sőt elítélően szóltam/szólok azokról akik betűszerint értelmezik ezeket az amerikai és egyéb baromságokat. Egy csecsemőnek mindig van oka a sírásra és az az anya tehetetlenségét jelzi pusztán ha nem jön rá, hogy mi az. Igen, egy fájó fog és fájó pocak, az egyedüllét, az éhség, a meleg, hideg és még sorolhatnám! Nehéz kitalálni, nehéz megoldani, igazán bosszantó amikor órákig sír a gyerek, de ezt vállaltuk! A magára hagyással szerintem annyit ér el az ember, hogy a gyerek beletörődik, hogy rád nem számíthat. Ez enyém a karomban nőtt fel, nem hisztis, nem elkényeztetett, talpraesett, önálló kisgyerek. Aki, mostmár önállóan alszik, eszik, tudja mi a nappal-éjszaka, de ismeri az ölelés, a puszik, amesélés és az együtt játék fogalmát is.

Fárasztó, nehéz de élmény látni ahogy egyre okosabb, nagyobb. Ettől megfosztja magát mindaz aki idejekorán magára hagyja a babát, mert a büdös kölyke 2hónaposan merészel felébredni! Minden baba más, biztosan van akié "JÓ" gyerek (suttogó szerint), nekem eddig csak "rossz" gyerekeim vannak és imádom őket! Bár aludni még mindig nem tudok rendesen mert hiába 2éves néha fel-fel ébred. De ezért nem zárom be a szobába,.

2009. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam a Suttógót (mi sokáig voltunk kórházban, és a baba sajnos nem volt velem, úgyh' volt időm "művelődni"). Hát olyan tipikus amerikai, "te is lehetsz tökéletes szülő (vagy bármi más)" típusú könyv. Nyilván sokaknak segít, de volt néhány dolog, amitől nekem is felállt a szőr a hátamon. A valóságban nem alkalmaztam egyetlen módszert sem belőle, de érdekes egy ilyen nézőpontot is megismerni. Nekem nem tűnt túl babacentrikusnak, inkább az anya igényeihez próbálja a babát alakítani. Nekem legalább is ez volt a benyomásom. Szerintem sok a bizonytalan ember, túl idealizáltak a minták, amiket követni akarnak, és ezt próbálják tanácsadó könyvekkel kiküszöbölni.
2009. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló véleményem van. Igazából, már csak mosolyogni tudok, mikor valaki kizárólagos igazságként általánosítja a saját gyerekén tapasztaltakat, már előre kerekedik a szemem az "Az úgy van, hogy...", meg "A gyerekek ezt úgy csinálják..." kezdetű mondatoknál, bár inkább siralmas, mikor "szakemberek" írkálnak hasonló stílusban, akik elvileg sokat láttak. Persze biztosan vannak általános igazságok, de már néha azokkal is cinikus vagyok. (Persze gondolom, azért a gyerekek úgy csinálják, hogy a szemükkel néznek, meg ilyenek.)
2009. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én kb.kétszer neki kezdtem és nem erőltettem a további olvasást.Az a bizonyos 4é valamilyen formában ki alakul sztem.De semmiképp nem kell görcsösen ragaszkodni hozzá.Még hogy nem bizonyított a fogzási fájdalom akkor miért vannak rá gélek,bogyók stb.Ha már ezt veszik alapul a középkorban altatás nélkül műtötték a csecsemőket mert hát úgy is mindig sír alapon.Én ezzel is kicsit szkeptikus vagyok szerintem ez is csak üzlet valakinek.Nézzétek csak meg,hogy szólnak a reklámok ezekről mindig az adottról állítják,hogy a "tuti" és mindenkinél más válik be pont azért mert nem egyformák a gyerekek.
2009. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Először is nem gondolom, hogy tehetetlen az az anyuka aki nem jön rá, hogy miért sír a babája. Nekem első babám és most 2 hónapos, de egy csomó mindent még nem tudok értelmezni. Jó, hogy van olyan akinek mindent sikerül. Én még csak tanulom a babámat és igen nagyon sok könyvet olvastam hozzá. Nem azért mert szó szerint szeretném alkalmazni, csak ha nincs tapasztalat akkor nyújt egy irányt. Ettől függetlenül pedig követem az ösztöneimet amiben tudom, de vannak esetek amikor igenis egy könyv adja meg a választ adott viselkedésre.

Én tisztelem a babámat, nem sírós, egyedül alszik, kialakult napirendünk van, nem kell feleslegesen babusgatnom, de mindenben számíthat ránk, nagyon jól megtalálja a helyét nálunk. Egyszóval ha ez egy könyv segítségével sikerül, akkor nem gondolom, hogy rossz tanácsadó lenne!!!!

2009. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom "feleslegesen babusgatni" a gyerekem, és nem ő találta meg a helyét nálunk, hanem mi találtuk meg a helyünket a világban, amióta megszületett.
2009. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Etöl én is frászt kapok.Ja,majd eg könyv fogja beosztani az idöt,hogy mikor etessem meg a gyerekemet...

Egyszerüen nem e´rtem,mi alapján mernek ilyeneket leírni,mikor nincsen 2 eegyforma baba.Van aki alszik,van aki nem.Van jól szopizó baba,ellenkezöje is.az anyukáknak a teje sem egyforma tápláló.Ezért ven baba aki 2 óránkáent eszik,van amelyik csak 4.Már attól is frászt kapok mikor írják,hogy :KI OLVASTA ÉS NEVELI ÍGY A GYERMEKÉT???

2009. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Az egyik válaszra reagálva azt szeretném írni, nem azt mondtam, hogy némely könyv nem lehet jó tanácsadó, nem adhatna az embernek egy jó ötletet, tippet, de azért arra alapozni az életet! :-) De mondom, mindenkinek más jön be, más a szülő, más a baba, és mások a vélemények! Ez így van rendjén! :-) Számomra minden válasz HASZNOS volt, tehát a lepontozás nem az én bűnöm!:-)
2009. febr. 20. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!