Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha "segítek" a babábnak...

Baj, ha "segítek" a babábnak kakilni?

Figyelt kérdés
7 hónapos a lányom, és hiába eszünk szilvapürét, őszibarackot stb. kemény bogyókat kakil. Amikor erőlködni kezd, elfektetem a pelenkázóra és a hasához feszítem a lábát, így könnyen kijön a cucc. Nem ártok ezzel? De rossz nézni, ahogy vörös fejjel nyög és szenved... :(
2009. febr. 20. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy ártasz! tornáztasd nyugodtan! Próbálj neki több folyadékot adni.
2009. febr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Az én kisfiam is bogyókat kakil,neki sem segítenek a gyümik.Szerintem inkább székletlazítót adj neki,duphalac,laevolac valamelyik a kettő közül.Az lágyabbá teszi a székletet és nem lesz neki nehéz kinyomni.Nekünk segített.
2009. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy értettem, hogy nem lustul el tőle? Azért csak jobb lenne, ha önállóan oldaná meg...
2009. febr. 20. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy baj!!!Tornáztasd csak nyugodtan.Babajoghurtot még nem próbáltad?Sztem az "meghajtaná" egy kicsit.
2009. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Tejterméket még nem merek adni, mert én sajna laktózérzékeny vagyok és a védőnő emiatt nem javasolja.
2009. febr. 20. 17:10
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Helyes, legalább 1 évig ne is adj neki tejterméket-nekem is emiatt mondta épp tegnap a védőnő, hogy nehogy adjak neki. Amúgy is 9-10 hóra írja a nagykönyv is.

Én nem tudok egyet érteni az előtem szólókkal, de a lelkiismereteddel igen.

Sajnos hozzászokik, ha mindig segítesz neki. Persze az nem baj, ha tornáztatod, de ne pont akkor, amikor kakil, mert tényleg megszokja, és nem fog tudni másképp kakilni, csak ha segítesz neki.

Bármikor máskor tornáztasd, játszátok, hogy nyomtok, de ne kaki közben.

A folyadék fontos, próbálj többet adni neki.

Amúgy mindent megszok a szervezet, legyen az torna, bogyó, hashajtó, bármi, úgyhogy inkább próbáld természetes úton megoldani a problémát.

(tudom, 25 évig székrekedéses voltam, mire megoldást kaptam a problémámra...)

2009. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló én sem úgy gondoltam,hogy folyamatosan adja a székletlazítót.De az enyém van mikor nem kakil egy nap és másnap olyan kemény hogy alig bírja kinyomni.Nem adok neki olyat ami megfogja a hasát erre mindig odafigyelek,de ha néha ilyennel rásegít akkor is magától kell kinyomnia nem lustul el.

Szerintem még megpróbálhatod a homeós bogyókat,amihez nem lehet hozzászokni!!

Én adtam neki nux vomica 5-9 ch 2*5 golyót lehet neki adni

csak egyszer kapott egy nap és meg lett az eredmény.

2009. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!