Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Miért eszik ennyire...

Segítség! Miért eszik ennyire keveset 8 hós kislányom? Aggódjak miatta? Többi lent.

Figyelt kérdés

8,5 kiló. Most váltunk majd Ha-s tápszerről simára, de még nem váltottunk. Az utóbbi 4-5 napban ennyit eszik:

reggeli: 100-max120 mili tápszer

tízórai: 100 mili gyümölcs

ebéd: 100 mili főzelék

uzsonna: 3 evőkanálnyi sinlac pép kevés gyümölccsel

Vacsi: 50-60 mili tápszer

Nekem ez kevésnek tűnik, bár nincs összehasonlítási alapom.


Elvileg eddig a hízása rendben volt, bár 2 hete voltunk tanácsadáson, ezt pedig pár napja kezdte.

A tápszer alig akarja elfogadni, inkább teát iszik (Hipp babateát).

Az is kezd picit idegesíteni, hogy folyton főzök, és dobálom ki a kaját...

Ennyi elég lehet neki, vagy menjek orvoshoz?

Köszönöm ha segítetek!


2011. márc. 13. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Adj neki abból,amit magatoknak is főzöl,és főleg ne turmixold. Egyen együtt veletek,meglásd sokkal jobb lesz az étvágya. nálunk legalábbis ez vált be. Most 14 hónapos és eszik mindent,nem válogat.
2011. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nem lehet hogy jön a fogacskája?Vagy esetleg front?

Tényleg próbáld ki nem-e lenne kedve esetleg darabosabb dolgokat fogyasztani.

Nálunk is ez vált be és a felnőttek ennivalója.

7 hós kora óta kapogat abból amit mi eszünk persze korának megfelelőt..és imádja amikor a kis ínével lebírkózza a falatkát :) vagy vajas picike falatkák na az még nagy favorit volt nálunk még akkor is ha mást nem fogadott el.

Szerintem ha minden rendben a székletével és a kedélye is jó ne aggódj lehet 1 hét alatt rendeződik a babád étvágya.

2011. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a fogzásra tippelek, habár az én fiam (épp 8 hónapos) nagyon jól eszik fogzás közben is. Én a teáztatást nem tartom túl jó ötletnek, pláne ezeket az instant teákat, mivel tele rakják cukorral és ezzel is jól lakhat a baba.

Én a vízzel próbálkoznék itatásra, habár az én fiam nem fogadja el, viszont a tápszerrel, a főzelékekkel és a gyümölccsel elegendő folyadékot tudok vele megitatni. Pl. főzelék után adok neki feles tápszert, 90 ml-t. Így megissza. De szerintem beszélj a védőnővel vagy a dokival mindenképp, mivel látatlanba elég nehéz megmondani mi lehet a gond, mi is csak találgatunk.

2011. márc. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 8 hós, valóban többen eszik, mint a Te picid. Ő 8,70 kg most. Napi kaja kb:

R: 210 ml tápszer

T: kb. 100 g gyümölcs 2 ek. gabonapéppel

E: főzelék hússal vagy reszelt sajttal (sajtot most vezettem be)

U: kb. 120 g tejpép

V: 240 ml tápszer


Én is adok neki egy-két falat kenyeret, ha mi eszünk. Imádja felszedegetni az etetőszék tálcájáról. Én még nem adom neki a mi kajánkat, max. főzés közben veszek ki belőle, amikor még nincs teljesen befűszerezve.

Amúgy szerintem ha gyarapodik, de legalábbis nem csökken a súlya, akkor nincs gond.

2011. márc. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont úgy vagy mint mi. Nálunk is ez megy kb. egy hete, amióta kijött az 1. foga. Én arra tippelek hogy jön a másik foga is és ez miatt van. Én is aggódok picit. Ráadásul nyűgös is. Te babádnak van már foga?

1. úgy kijött hogy észre se vettük, és most meg...

2011. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy pár napja, és szintén 8 hónapos a lányom.Ő napközben kétszer eszik szilárdat, délelőtt és délután, de alig bírom evésre bírni, és szopizni is alig akar. Ja igen, és nagyon nyűgös is:-( Én a fogzásra és a frontokra tippelek!
2011. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Érdekes módon a kedve sokkal jobb pár napja, mint eddig. 3 foga teljesen kint van, a jobb felsőt várjuk már nagyon, lehet az a gond. Illetve nem tudom, a sima tápszer jobban fog-e ízleni neki, mindenesetre a HA-s-ból még vagy egy zacskó... Darabosabbal most próbálkozom, érett banánt egy keveset majszolt, imádja, meg kölesgolyót (csak alig bírja megfogni, de jókat kuncogok rajta:) és tönkölybúza "kukit" rágcsálgat. Néha ott is meglepődik, hogy hopsz, le, vagy ki???

De akkor nem aggódom túlzottan, ha rosszabb lenne a közérzete, akkor a héten megyünk dokinénihez.

Csak azért gondoltam, hogy itt megkérdezem, mert a hosszú hétvégén nem lehet elérni szinte senkit...:(

Szóval még egyszer köszönöm!

Szép napot Nektek!:)

2011. márc. 14. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!