Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjam bölcsibe vagy ne?

Adjam bölcsibe vagy ne?

Figyelt kérdés
MÉG 3 HÓNAP ÉS 2 ÉVES LESZ A KISLÁNYOM.MENNÉK VISSZA DOLGOZNI DE A SZÍVEM MINDIG ÖSSZESZORUL AMIKOR ARRA GONDOLOK,HOGY BÖLCSIBE ADJAM A LÁNYOMAT.NEM VELE LENNE GOND MERT NAGYON SZERET GYEREKEK KÖZÖTT LENNI,CSAK ÉN PARÁZOK NAGYON ELENGEDNI ŐT.MÁS IS ÍGY VAN VELE,HOGY ÍGY "ÖSSZENŐTT" A BABÁJÁVAL?
2009. febr. 21. 03:36
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
varj egy evet es add oviba. a bolcsi az annyira szadi.
2009. febr. 21. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt ezt neked kell eldönteni elsősorban.Ha az anyagi oldal miatt mennél vissza dolgozni,azt sajnos meglehet érteni.Én nem tervezek vissza menni,nem szeretném bölcsibe adni 11hós de mi is összevagyunk nőve!:-))))
2009. febr. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én egyedül nevelem a fiamat, így kénytelen leszek két évesen bölcsibe adni. Bár bízom abban, hogy mire ő két éves lesz, addigra leviszik a korhatárt az ovikban, mint ahogy ezt tervezik. Ő még csak három hónapos.
2009. febr. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Ne parázz, előbb-utóbb úgyis közösségbe kell adnod. Ha most nem, akkor az oviba, ott ugyanúgy fog fájni a szíved érte. Ha amúgy is szeret közösségben és van lehetőséged bölcsibe adni, akkor nyugodtan tedd meg.

Sok olyan anyuka van, aki beadná, csak nincs hova:(

Nem tudom, hogy miért lenne a bölcsi szadi? Kedves első válaszoló, ezt honnan veszed?És akkor az ovi is az?

A bölcsiben is szakképzett kezek között van a baba.

Annak idején az én anuykám kénytelen volt visszamenni dolgozni, és engem is bölcsibe adott, s bár 30 évvel ezelőtt tudjuk milyenek voltak a közösségi intézmények, állítólag én is tök jól elvoltam, van néhány homályos emlékem abból az időből ,de mind kellemes, sőt a dadusomra most is emlékszem:)

A mi anyagi helyzetünk is arra késztet bennünket, hogy a kisfiunkat bölcsibe adjuk majd 2 éves korától. Főleg, ha lesz hely...

2009. febr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. dolgoztam oviban is meg bölcsiben is, és nem 100 évvel ezelőtt hanem az elmúlt években. a bölcsiben előadják a kedves- meg aranyos hogy milyen rendesek, de miután elmegy a szülő...


a bölcsikben sajnos úgy bánnak a gyerekekkel mint a kutyákkal. nem foglalkoznak a gyerekekkel igazán, mert nagyon sokan vannak, ezért egyszerre van az etetés amikor is lenyomják a torkukon az ételt ha nem akar enni a gyerek. üvöltöznek velük, a gondozók nagyon türelmetlenek, és nagyon csúnyán bánnak a gyerekekkel. az óvodákban ilyen nem nagyon van, mert ott azért rendszerszerbbűek a dolgok, vannak foglalkozások. és szerintem a gyerek már tud beszélni és el is mondhatja anyunak a dolgokat.


és én azt tapasztaltam hogy azok a gyerekek aki bölcsiben voltak sokkal agresszívabbakká váltak, mint azok akik a közösségbe vitelt, játszóterezéssel oldották meg a közeli parkban.

2009. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én egy 2 gyerekes anyuka vagyok, a kisfiam imádott bölcsiben és oviban is lenni, imádta a gyerekeket, nem is volt vele gond, viszont a picikémmel annál inkább, ő anyás (apás is) volt nagyon, sajnos anyagi okok miatt bölcsibe kellett adni 2 évesen, aminek az lett a vége, hogy a teljes időtartamot amíg a bölcsiben volt ásírta (ő bent, én meg kint). Egyébként már óvodás, és minden reggel sírva megy oviba továbbra is. Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, hogy otthon maradj vele, ne add bölcsibe, dajkálgast, szeretgesd te, olyan gyorsan felnőnek.
2009. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem általánosságban nem szabad olyan kijelentést tenni, hogy a bölcsi az szadi! Ezt honnan veszi az egyik válaszoló? Járt az ország összes bölcsijében?


Rengeteg ismerősöm babája járt bölcsibe, hallottam rosszat és jót is, de hát miről nem. Mindennel így van az ember, hogy vannak érvek, ellenérvek, de összességében elég sokan járatják bölcsibe a gyereküket anélkül, hogy bármi bajuk lenne (és ez már régen is így volt), úgyhogy szerintem nincs vele semmi gond.


Az érzelmeket illetően tényleg nagyon nehéz megválni a pici babánktól minden nap több órára, de mi magyarok kicsit máshogy közelítjük meg ezt a dolgot, mint pl. külföldön, ahol már hat hónapos korban a többség megy vissza dolgozni, ha nem is teljes, de részmunkaidőben. Én is megyek vissza, ha sikerül bölcsi-helyet találni, mert nálunk meg sajna ez a gond.


Attól ne félj, hogy a babódnak ártani fog, úgyhogy csak a te szempontodból döntsd el, hogy neked menne-e!

2009. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!