Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 évesen a gyerekemet bölcsibe...

2 évesen a gyerekemet bölcsibe adjam, vagy fogadjak meg 1 évig babysittert melléje?

Figyelt kérdés
2007. jún. 5. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen rajtad múlik. Ha fogadsz mellé 1 évig bébyszittert, akkor azt fizetheted, és úgysem fog annyira közel állni a gyermek hozzá mint a szülőkhöz, és akár mennyi idős a segítség, nem biztos, hogy a gyermek igényeit megfelelően ki tudja elégíteni. Itt arra gondolok, hogy egy 2 éves gyerkőcnek kell társaság, szabad mozgás, játszótér, fejlesztő játékok, -ezt a bölcsőde tudja biztosítani-. Ha a gyerek állandóan felnőttek között van még napközben is, az nem biztos, hogy számára is az a megfelelő. Én javaslom a bölcsit, az én kisfiam is menni fog szeptembertől, bár ő nagyon szereti a gyerekeket és ragaszkodik is hozzájuk.
2007. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

szerintem nyugodtan hisz már 2-éves gyermek szereti aközösséget,sokat tanul atöbbi társaitól ,előbb önálósodik.csak agyermek javára válik aközösség.

abébyszitter lehet hogyjó de agyermek felnőttel van és az mégsem ojan mint korabeli társaival.az ovódába menetel is könnyebb lesz.

2007. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

En 7 eve babysitter vagyok. De en semmikeppen nem vennek fel babysittert egy 2 eves aprosag melle. Ugyanakkor mielott el mennel dolgozni, hagyni kell idot a sok betegseg miatt amit ossze fog szedni a bolcsiben es amugyis otthon kellene maradnod... sok szerencset.

Mellesleg az elottem szolohoz szeretnem hozzatenni. Aprosagok igenis ragaszkodnak a babysitterhez. Legalabb annyira mint a szulokhoz. Mert a sitter van ott es nem a szulo mikor olelesre es szeretetre van szukseguk.

2007. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szomszédunk bölcsisnéni. Ő mondta, hogy a gyerek immunrendszere kb. 3-4 éves korra erősödik meg annyira, hogy ne szedjen össze mindenféle betegséget a közösségben. Teljesen igaza volt... Nagyobbik lányom 2 évesen került bölcsibe, iszonyat volt... 2 hét betegállomány, 1 hét bölcsi. 3 kg-t fogyott 1 hónap alatt, az étvágya 1 hét alatt egy életre tropára ment. Pedig anyatejes volt és sosem volt komolyan beteg a bölcsi előtt, ha mégis összeszedett valamit, akkor 3 nap múlva már ki is heverte. A bölcsi után még vagy 2 évig közdöttünk a felsőlégúti bajokkal, kb. minden 2. hónapban antibiotikumot kellett szednie. 4 éves kora óta szinte sosem beteg, max ilyen kisebbek, hasmenés stb. Nagyon nem ajánlom a bölcsit senkinek se, ha igen, akkor inkább csak 3 éves kortól. Kisebbik lányomat nem is adom be, amíg be nem tölti a 3-at, addig anyám fog rá vigyázni.
2011. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!