Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülött babának mi a...

Egy újszülött babának mi a legkényelmesebb hordozási mód? Főleg buszozáskor? Hordozó? Hordozókendő? Egyéb? Kaptam egy hordozó kendőt, de félek, hogy nagyon melege lesz benne a picimnek is és nekem is, de mellette szóljon, hogy nagyon kényelmes.

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon hordókendő-párti vagyok, 14 hónapig úgy hordtam a gyereket, de csak 5 hetes korától, addig hordozóban, mert nem ajánlották még a kendőt. Nyáron valóban egy kicsit melegít, de ha lengén öltözöl alá, nem olyan vészes. Én a gyereket a nagy melegekben meg csak egy szál pelenkában tettem bele, keze lába ki tudott lógni, szellőzött. Nagyon szerette, akkor váltunk meg a kendőtől, mikor már ügyesen közlekedett egyedül, és egyre nagyobb volt benne az igény az önállóságra.
2011. márc. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp a hordozókendő, arról nem is beszélve, hogy Neked is sokkal kényelmesebb. Nem lesz benne melege, az afrikai babák is jól tűrik. :)

De azért egy újszülöttet, ha megoldható, inkább ne utaztass buszon. 6 hetes koráig semmiképp, később is csak fokozatosan.

2011. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hordozókendő nagyon jó, én is abban hordom általában a babámat, egyszer vittem textil mózesben is tömegközlekedési eszközön, de mindkét módon csak 2,5 - 3 hónapos kora óta.

Addig, ha nem volt más mód inkább taxival vittem (többször kellett orvosi vizsgálatokra hurcolászni), igaz ő október végi és pont itt volt az influenzajárvány is; de én mindenképp megvárnám legalább a 2 hónapos oltást a buszon utaztatással.

2011. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyértelműen hordozókendő. Kényelmes és egészséges is, főleg, ha kötött a csípője.


A kendő egy réteg ruhának számít. Egy réteggel kevesebbet adsz rá, és ugyanott vagy.

2011. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!