Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a bébi...

Mi a véleményetek a bébi üveges ételekről? Ha rá van irva hogy 5 hós korától lehet adni mondjuk, csirkehusos zölborsópürét, akkor csinálhatok neki én is azt? Mi különbség van aközött amit én csinálok meg amit üvegesbe megveszek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A világon semmi különbség nincs közte. Ha van rá időd, van hozzá kedved, jobb, ha Te csinálod. Én egy időben üveges kaját adtam a kislányomnak, mert nem értem utol magam. Mostmár én is inkább magam főzök, mióta minden a helyére került :) A zöldborsópürét mondjuk a mai napig üvegeset adok, amég nem eheti a héját, mert passzírozni kész rémálom... :P
2011. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van!Semmi különbség!Én is üvegeset adok neki(rokon olyan helyen dolgozik ahol kapják).És imádja alányom.Meg nekem is több időm marad rá!
2011. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van amit csinálhatsz Te is, de van olyan amit nem tudsz! Pl.: Van málna, eper bébidesszert amit adhatsz 4 hónapos kórtól, de azt otthon már kevésbé tudod kivitelezni, mert allergizáló lehet. Allergiát pedig a kis magocskák jelentenek benne, de azokat az üvegesből valahogy kiszedik, átpasszírozzák!
2011. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem mert sokszor olvastam hogy húst csak 8 hós kora körül, és a hüvelyeseket sem nagyon eheti csak 1 éves kora körül...Akkor most hogy van ez?
2011. márc. 15. 15:39
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor teljesen ugyanaz csak mégsem...?:) Aham értem...


És ez késöbb nem jelent "hátrányt" ha ezt adom neki egy ideig?

2011. márc. 15. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Én eléggé furcsának találom néha, hogy kiadhatnak olyan ételeket bébikajának, amiket még nem lehetne nagyon adni nekik. Például láttam már olyat, hogy spagetti konzerv marhahussal, teljesen pürésítve 4 hós kortól...na ne! 7.5 hónaposan adtam neki olyat először. Egyébként én főzök babámnak, de pl ilyesmit, hogy olyan tésztával főzzem, amibe tuti nincs tojás, azt inkább üvegeset (konzerv) adok neki. Szóval úgy szoktam, hogy táblázat alapján (nem veszem azt se szentírásnak) adom neki az ételeket, és ha olyat találok, amit én nehezebben állítanék elő, azt megveszem boltba.
2011. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen így van, nem adhatsz neki mindent, amit üveg szerint igen. Vannak ételek, amit üvegesben már adhatsz neki, de te otthon nem csinálhatod meg, mert nem tudod úgy elkészíteni, hogy a baba számára ártalmas, vagy még nem emészthető részeket kiszedd.

pl.: üvegesben van epres, málnás ízesítésű gyümölcs, de azt a magokban lévő allergén anyagok miatt, te csak 1 éves kora után adhatod, és ilyen például a te általad említett borsó is, melynek a héját nem tudja megemészteni, és puffaszthatja is.

Úgyhogy csak óvatosan!

Én kaptam a védőnőtől egy listát, hogy ha én készítem a kaját, akkor mit mikortól adhatok, ha gondolod írj, és átküldöm.

2011. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy az utolsó írja!
2011. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elküldenéd azt a listát? Előtted válaszoltam. Nem Magyarországon élek és itt olyan nagy katyvasz az egész, itt max pár hónapos korig szoptatnak, és mikor mondom, hogy én még szoptatom a 7.5 hónapos babámat, leesik az álluk. Itt szinte mindenki 4 hónaposan kezdi a hozzátáplálást, és alig van nő, aki egyáltalán valaha is szoptatta a kisbabáját.
2011. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!