Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babák anyukái!...

Refluxos babák anyukái! Hogyan kezelték a babádat, megszűntek a tünetek?

Figyelt kérdés
Tudnátok orvost ajánlani?
2011. márc. 16. 21:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Mi történik a vizsgálatokon?
2011. márc. 16. 21:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem voltunk külön vizsgálaton, a gyermekorvos felírt sinlacot. Mindent kihányt amíg el nem kezdtük hozzátáplálni.
2011. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem az én babám hanem a sógornőmé refluxos. Szegény nagyon sokat szenvedett vele, egészen ezidáig. Orvos irt fel neki valami gyógyszert és már nagyon jól van a kicsi. Végig aludta neki az éjszakát( 1 éves, eddig ilyen még nem volt)Holnap megkérdezem Neked hogy mi a gyógyszer neve és, hogy hová ment orvoshoz. Remélem tudok majd segíteni.
2011. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy őt meg ultrahangozták, és vért vettek tőle.
2011. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2011. márc. 16. 21:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Nálunk érdekes módon csecsemő korban nem volt ilyen gond, néha kicsit visszabüfizett a kajából- de semmi extra. Jól fejlődőtt, hízott.

5hósan kezdett el forogni, majd 6hós korára már egyfolytában hason volt és gurult mindenhova, mozgott ezerrel, és nálunk ekkor jött az, hogy minden kaja ha hasonfeküdt ömlött vissza belőle. 4hósan már kezdtük a hozzátáplálást, 5hósan már csak reggel-este evett tápit, napközben babakaját.

6-7hó között egyfolytában bukott, sajna fogyott is sokat, elvittem dokihoz, kaptunk sűrítőt a Nutritont. Onnantól fogva minden kajájába és tápszerébe raktam 2-2kanállal, és javult a helyzet, elkezdett újra hízni is. Bár még volt bukás azért sok- de feleannyi sem, mint korábban. Mi is voltunk ultrahangon- ahol nem kifejezetten refluxot, hanem gyengén záródó gyomorszájat állapítottak meg. Ez az UH úgy zajlik, hogy először megnézik a kis gyomrát, utána teát kell adni neki, közben folyamatosan nézik, hogy ivás közben hogy dolgozik a gyomra és gy.szája, majd ivás után is figyelik még percekig, hogy a tea jön-e vissza vagy sem.

Nálunk vizsgálat közben csak akkor jött vissza a tea kicsit, mikor elkezdett ficánkolni erősen a fiam- 15perc hanyatfekvés után - és az UH fej kicsit belenyomódott a gyomrába. Szóval nálunk úgymond egyértelmű volt, hogy a hasonfekvés és a gyomor nyomása maitt igazolódott a reflux. (így volt a papíron) Mondták, hogy ezt majd kinövi valószínűleg, csak még gyenge az izomzat.

Kitapasztaltuk közben a gyereket, és nem volt bukás ha kapott sűrítő anyagot az ételeibe és a kaja adagokat maximáltuk 170-180 ml-ben illetve grammban.

9,5hós volt, mikor kezdtük észrevenni, hogy nem jön vissza semmi egész nap- figyelgettük, kezdtük elhagyni a sűrítéseket, és úgy sem jött vissza ennivaló. Pár nap után kezdtük az adagjait megemelni legalább 200-ra, és az sem jött vissza.

10hós korára úgymond kinőtte-azóta már nem küzközünk vele. Eszik iszik rendesen, és már nem bukik- sűrítés sincs.

Még hozzáteszem, hogy 7.5hós kora óta mászik, és nagyon sokáig sokat mászott napközben. A mászás meg állítólag nagyon jó a bukásra, (a gyomrának is) a dévényes gyógytornászunk mondta.

Szóval nálunk így volt. Szerencsére ez a babakori reflux az esetek nagy százalékában elmúlik, megerősödnek a babák és kinövik. Remélem nálatok is így lesz.


:-)

2011. márc. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! A tegnapi válaszoló vagyok! Megtudtam a gyógyszer nevét. Szóval a sógornőm kért egy beutalót a gasztroenterológiára (lehet nem jól írtam ), és ott írták fel neki a ULCOGANT suspenziót! Ez csak orvosi vényre kiadható gyógyszer. Nekik segített! Egy próbát megér!

további szép estét! :D

2011. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, aranyosak vagytok, kérek időpontot a gasztroenterológiára.
2011. márc. 17. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!