Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmagyarázná valaki a hozzátáp...

Elmagyarázná valaki a hozzátáplálás alapvető dolgait néhány szóban, egyszerűen? Tápszeres, refluxos,4.5 hónapos babám van!

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon-nagyon köszönöm, aki szán erre néhány percet és ír nekem! Köszönöm!
2011. nov. 2. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Kerüld a savas ételeket. Elmondom ahogy én csináltam gasztroenterológus javaslatára.

-5 hósan őszibarack kóstoltatása sinlac péppel 4 órakor (nálunk így jött ki a délutáni evés)

-2 hétig kapta az őszis sinlacot, majd kezdtem kóstoltatni más gyümiket pl körtét, ezt is egy hétig. Majs szilvát, meggyet. Mindent egy hétig és mindent sinlacba

6 hósan a déli étkezést kezdtük kiváltani

-répa+krumpli volt az első, az is bő egy hétig, majd a krumpli mellé kerültek többféle zöldségek, pl cékla, borsó, paraj, meg mindenféle zöldség, ami eszedbe jut. Valahol írtam egy kis "szakácskönyvet" is az első éves főztjeimről,majd megkeresem ha további segítségre van szükséged.


A lényeg kerüld a savas ételeket, kevés folyadékot adj neki, a tápszer bőven fedezi neki a folyadékigényét. Én később csináltam neki gyümileveket , de sűrítettem rizzsel. muszáj volt.

A déli főziket is sűrítheted rizzsel is, meg sűrítőt is kell bele raknod.

2011. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. Sinlac-ot recept nélkül lehet venni? És a gyümölcsöket hogy készítsem el neki? Vagy bébiétel formájában adtad neki?
2011. nov. 2. 11:12
 3/5 A kérdező kommentje:
A szakácskönyvet mindenképp küldd el, légyszi!!!:))))))))))))
2011. nov. 2. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Sinlac receptre olcsóbb.

Sose vettem bébiételt, vagyis amikor vettem akkor nem fogadta el. Úgyhogy javaslom azért időnként azt is adj neki, nehogy úgy járj, mint én. Bármikor bárhova mentünk, főzhettem előre és csomagolhattam, mert kiköpte az üvegeset.

Őszibarackot teljesen összepépesítettem, a körtét üvegalmareszelőn reszeltem neki. Az első napokban én egy kicsit leforráztam a barackokat.

2011. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A receptek füzetbe vannak, de ha megtalálom az első 2 havit begépelem neked ha lesz több időm.:)
2011. nov. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!