Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 1 éves és semmivel nem...

Lányom 1 éves és semmivel nem akar játszani. Csak kapaszkodik mászik fel rám, semmi nem érdekli. Miért? Ha kérdezem Tőle hol a baba, kacsa stb. nem mutat rá csak ránéz. Aggódok hogy nem fejlődik rendesen. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A labdát nem gurítja vissza,ha olvasok neki könyvből nem igazán érdekli 2 percnél tovább.Elég sokat elvan magában a távirányítóval,telefonnal, zenélő,világító dolgokkal.Pedig egész nap vele vagyok,foglalkozom Vele,de úgy érzem csak az kell Neki hogy ott legyek de játszani nem akar Velem.Kell aggódnom szerintetek?
2011. márc. 17. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia, sztem egyértelműen nem. ha ránéz, akkor tudja hol van, amit kérdezel, tudja mi az, az hogy nem mutatja, na és. a labdát 1 évesen nem követelméyn visszagurítani, az enyém másfél évesen kezdte, de már a labdát most simán nekem dobja és el is kapja a levegőben, holott neki meg ez nem követelmény most (2 éves 3 hónapos kislány). nekik ebben a korban pont azok a legizgibb játékok, amiket felsoroltál, nem ám a formabedobó meg tudom én. 1 évesen nem érdekelte a könyv, max, a képek szintén 2 percig, most ? győzzem neki felolvasni uazt a mesét, annyiszor mondja utána, hogy mégegyszer! :))))

szóval sztem ne aggódj!

2011. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1 évesnek még nem kell meghallgatnia egy mesét, pont elég, ha 1-2 percig rád figyel. Én nem is úgy meséltem a mesét, ahogy le volt írva, hanem a képeket mondtam el neki: látod, itt a hercegnő, itt a boszorkány, hoppá elaludt, jön a királyfi, megcsókolja, boldogok (kb ennyi volt egy mese).

Azt írod, hogy teljesen jól elvan a zenélő, villogó játékokkal, és ez így van rendjén.

Hadd játsszon magában, nem baj, ha VELED nem játszik, ennek még nincs itt az ideje (majd 1 év múlva kb).

Csináld azt, hogy ő is játszik valamivel, és te is játsszál valamivel. Figyelni fog, és tanulni fog a látványból. Pl rakosgasd ki a formaevőket. De őt hagyd békén, ne mondd neki, hogy gyere, te is rakd ki. Csak simán játssz ott mellette, hidd el, ebből is tanul.

Szerintem teljesen normális a lányod.

2011. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, most megnyugodtam, mert az én kisfiam is ilyen volt, és még most is kicsit ilyen. Bár ő most lesz két éves, de az a legizgalmasabb neki, ha kiönt dolgokat, fürdeti lavórban az állatait...stb. Szóval inkább kártékonykodik egy kicsit.

Viszont ma én is fogtam magam, és a cikketek hatására elkezdtem játszani a plüssállataival. Beszéltettem őket, lefektettem aludni, és a kisfiam nézett-nézett, aztán odahozta a takarót, hogy takarjam is be őket. :)

A könyvekben meg a képeken mutogatja, hogy cisza, bácsi, vauvau...stb, mikor mit lát. Én is kétségbe voltam esve, hogy hiperaktív, mert nem figyel rám, ha mesélek neki, nem köti le hosszabb időre a játéka, de most már megnyugodtam.:)

2011. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, hogy ilyen.
2011. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár az én 13 hónapos fiamról írtál volna...

A labdát nézni szeretni ahogy én magasba dobálom, meg kergeti, mászik utána. Az hogy visszagurítsa??? Áááá.... Pedig sokat próbálkozom!

Mesekönyv? Ha leülök mellé a földre, és elkezdenék olvasni, azonnal nyúl a könyvhöz, és ő lapozgatja. Az sem baj, ha nem "mesélek" neki, őt csak az érdekli, hogy ő lapozhassa. Ha beszélek is neki, akkor szintén max 2 percig figyel!

Nem tapsol, nem pápázik, csak élvezi, ha mi csináljuk neki!

A lapozgatós könyvben néha ránéz arra, amit kérdezünk!

Nem ad puszit, nem beszél! (ma olvastam itt olyat, hogy a 14 hónapos nem akar puszilkodni, pedig 10 hónapos kora óta ad puszit - hát az én fiam ebben is le van maradva...)

Ő is állandóan csimpaszkodik rám, tépi a fogával a nadrágomat, de ha leülök mellé, akkor meg elkezd egyedül játszani!


Én nagyon sokszor érzem azt, hogy valamit én csinálok rosszul. Általában már el sem olvasom a "Miket csinál...?" kérdéseket, mert csak arra jutok, hogy az én fiam le van maradva!

2011. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk ugyanez a helyzet.1éves a kisfiam és egyedül szépen eljátszik de ha meglát engem vagy az apját akkor mndent eldob és csak kapaszkodni-mászni akar ránk. Én is megnyugodtam ahogy olvastam itt a hozzászólásokat,akkor ezek szerint ez normális. Én is próbálnám tanitani a pápára,puszira,tapsira de ez egyáltalán nem megy! Csomót emésztettem magam,hogy miért nem tudok neki tanitani semmit.De most szerintem az álláson-bútorba kapaszkodáson nem érdekli semmi más a fiamat,remélem ha elkezd járni akkor ez változik.

2011. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nahát, most teljesen megnyugodtam:)köszönöm szépen a válaszokat!
2011. márc. 17. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14 hónapos.Ő szívesebben játszik egy kólás üveggel,távirányítókkal,flakonokkal,mindennel csak nem a saját játékaival.Egy-két játékát szereti,azokkal elvan.Most a kedvence,hogy a kiskocsikat felteszi az asztalra és lökdösi ide-oda őket.Egy ideig ő is elvan magában,de aztán eszébe jut ANYA.Ha megtalál,odajön,felcsimpaszkodik ő is rám,kicsit megpuszilgatom,dajkálgatom aztán kéri magát le,megy vissza játszani:) Őt sem érdekli ha mesélek neki,ha 1 percig figyel sokat mondok.Hiába mutogatom neki,hogy itt a maci szeme,orra,füle......falnak mondom vagy neki,tök mindegy.A könyveiben is mutogatom neki,hogy ez a tehén,kakas,bárány......pár másodpercig figyel csak.

De valamit csak megjegyez mert ha a kezébe veszi a macit,mutat a szemére.Úgy tűnik csak,hogy nem figyel,nem érdekli a dolog DE közben meg figyel ő,csak nem mutatja:))

2011. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!