Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek vesetágulattal születet...

Akinek vesetágulattal született a babája, meddig kezelték?

Figyelt kérdés
Meddig kapta az antibiotikumot?Mire kellett vigyázni utána?Milyen sűrűn nézték a kicsi vizeletét?
2011. márc. 17. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam vesemedence tágulattal született.

Havonta illetve lázas állapot után vizelet ellenőrzés. ha a vizelet eredmény nem jó csak akkor adnak gyógyszert. De nekünk mindig rendben volt a vizelet.

És nekem tegnap lett 2éves és a múlthavi uh-on már nem látszott a tágulat, tehát elmúlt.

Ezt minden gyerek kinövi.

Ne aggódj!

2011. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Egy hónapja derült ki,akkor csak 2 hetes volt.Azóta antibiotikumot kap amitől már hasmenése van,pedig adom mellé neki a normaflort is :(Sőt még egy havi gyógyszert most írtak fel neki.Volt uh,vérvétel és minden héten vizeletet kell vinnünk,pedig mindig negatív.Nem értem akkor miért kell ez a sok gyógyszer :(A doktornő szerint van,hogy 1-2 évig is szedni kell az ilyen betegeknek,de én ezt sehol nem olvastam.Úgy néz ki orvost kell váltanunk,legalábbis mást is megkérdezni mert nem szeretném ha a sok antibiotikumtól menne tönkre a kisfiam.

Örülök,hogy a tiéd kinőtte remélem nálunk sem lesz gond!

2011. márc. 17. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is vesemedencetágulattal született,a mi dokink nem is bagózott nagyon rá.Eddig nem is volt beteg.Itt a neten olvastam,hogy ellenőrizni szokták.Én kértem beutalót uh-ra,teljesen elmúlt neki.Ez a sok gyógyszer nekem fura.Persze nem mindegy milyen mértékű a gond,ismerek olyat akit műteni kellett.Én kikérném más orvos urológus tanácsát is.Reméljük nektek is enyhe,és kinövi majd.Jó egészséget:)
2011. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is volt, három hónapos korában kellett visszavinni ultrahangra, utána meg egy évesen. Már kinőtte azt mondták, de két évesen vissza kell még vinni uh-ra. Én antibiotikumról most hallok először, lehet nekünk nem volt olyan mértékű a tágulat.
2011. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy magyarázta a doktornő,hogy a tágulás azért van,mert valahol van egy szűkület.Amikor 2 hetesen kiderült a baj lázas volt,a vizelete pedig tele volt vesehámsejtekkel.Ezért kapta az antib.-ot.Pár nap alatt negatív lett a vizelet,de a gyógyszert nem hagyja el neki.Azt mondta a tágulás miatt nagyon könnyen fertőzik a vese és ezt meg kell előzni,hogy ne legyen nagyobb baj.2 hét múlva kell mennünk ismét uh-ra ha tovább tágult akkor beutal a klinikára,de amitől nagyon megijedtem az az,hogy még a műtétet is szóba hozta ha esetleg nem javulna.A védőnőm szerint nem kell megijednem,túloz a doktornő.Sokan születnek így és 1-2 év múlva kinövik.

Ja és neki a papírjára 9-10mm van írva.

2011. márc. 18. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!