Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetéses kérdés! 6,5 hónapos...

Etetéses kérdés! 6,5 hónapos fiamnál 2 evést kiváltott már a pép, gyümölcs-zöldség-Sinlac. Mikor kezdhetem a délutáni evést is kiváltani, és mit adjak neki? Húst mikortól próbálhatom?

Figyelt kérdés
Védőnő tojik a fejemre, nem segít semmiben, és nincs olyan gyakorló anyuka, akitől kérdezhetnék :-(
2011. márc. 19. 10:55
 1/6 krisztivan ***** válasza:

Nyugodtan kezd el adni neki a csirkemellet főzve.Akár zöldségbe,akár gyümölcsbe keverve.Nem tudom,hogy a 2 étkezés nálatok mikor van de amikor jónak látod akkor kezdjétek a délutánit is.Nincs kőbe vésve,hogy mikor kell,amikor a babád megérett rá és elfogadja.Figyelj az 500ml tejalapú étkezésre mert az még kell neki naponta.Nálunk így néz ki a nap:

reggel 5-kor cici(fele annyi van mint kellene)

9 cici+gyümölcs gluténnel

13-kor cici+zöldség+husi

17-kor cici

18,30-kor sinlac

20-kor cici

Persze csak kb az idő.6,5 hós a fiam.A tápszert teljesen elutasítja mióta kanalazunk.

Miket eszik?sütőtök,sárgarépa,cékla,fehérrépa,krumpli,fokhagyma,hagyma,szilva,meggy,banán,alma,ennyi jutott most eszembe.

2011. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nestlé hozzátáplálási oldalán megtalálsz mindent, én azt követtem, nagyon jó :) van sok segítség, táblázatok, minta étrend :)
2011. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

miért váltod ki ilyen gyorsan? én még 1 étkezést sem váltottam ki, pedig 8 hós. szeretném, ha 1 éves koráig szopizna, ezért csak hozzátáplálok, jelenleg napi 2x.


csirkemellet, pulykamellet már adhatsz, sőt 7 hó körül ajánlott is. meg olivaolajjal dúsíthatod a főzeléket, hogy a zsírban oldódó vitaminoknak legyen alapjuk.

itt elég jó összefoglalás van:

babakaja.com

2011. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! Azért váltom ki, mert 2 hetes kora óta tápszeres, mire várjak? A Sinlac-gyümit adom tízóraira, a főzeléket ebédre. A húst szerintem beviszem ebédre, zöldséggel vagy gyümivel, de akkor uzsonnára mit adja? Sinlacot akkor is valamivel keverve?
2011. márc. 19. 18:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Úúúúúúúú, a Nestlés oldal nagyon szuper!!!!!! Köszönöm!!! Örömmel vettem észre, hogy nagyon jó tempóban adtam neki a dolgokat, és jutott eszembe a hús, amit holnap meg is kóstoltatok Milánnal! Köszi még egyszer!
2011. márc. 19. 19:00
 6/6 anonim ***** válasza:
:))))
2011. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!