Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tekinthetem úgy, hogy...

Mikor tekinthetem úgy, hogy most már kiváltottunk egy étkezést (tápszert) valami mással (gyümölcs, zöldség)?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos, jelenleg ott tartunk, hogy tízórai környékén megeszik kb. 30-50 ml répa-alma vagy alma-burgonya..stb. Majd uzsonnára is kb. ezt a mennyiséget. Mindig eszik még tápszert is utána, hisz ez még nem annyira sok, hogy ne legyen éhes még. Mennnyi az a mennyiség, amikor azt mondhatom, hogy utána már nem kell neki tápszert kínálnom? Ő 170ml tápszert iszik meg egy étkezésre, ue gyümölcsöt vagy zöldséget kellene megennie? Tehát, ha megeszik 170ml gyümölcsöt mondjuk, akkoe az nagyjából megfelel a 170ml tápszernek?
2011. nov. 2. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Dehogyis. A tápszer más mint a szilárd étel. Ha abból is annyit enne, kipukkadna :)

Csinálj egy adagot, amennyit gondolsz. Nem kell méregetni,hogy mennyi. Ha elég neki, akkor eltolja a kanalat, vagy becsukja a száját, attól függ, melyik gyerek hogyan jelzi. Ha jól lakott, nem fogja kérni a tápszert. Így váltasz ki egy étkezést, hogy megeszi az adagját és nem kér utána tápot.

2011. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. úgy volt, ahogy írtad.

Lányom adagja kb. 170-180 ml volt tápszerből.

Mikor már evett ezt-azt, akkor is ezt az adagot "céloztuk" meg. Tehát ha evett 100 gramm gyümit, akkor utána még elfogadott általában 70-80 ml tápit.

Később egyre többet evett a gyümölcsökből, zöldségekből és nem igényelte már a tápszert. 7-8 hónapos korában már nem kért napközben tápszert, csak "rendes" kaját, és csak este-reggel ivott tápszert. Napközben vizet ivott evés után.

2011. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok: látom az első meg homlokegyenest mást írt. Hát szóval, akkor figyeld a babád jelzéseit, hogy étkezés után még mennyit hajlandó elfogadni tápszerből. Én sem tömtem meg, csak figyeltem mennyit kér, mennyit fogad el. Az adagok egyre nőttek, a tápszer mennyisége pedig egyre csökkent, míg el nem hagyta azt teljesen.
2011. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

akkor van kiváltva ha nem kér tápit. nem kínálni nem kell, hanem várd meg míg elutasítja.


nem kioktatni akarok, meg az elején még nem igen számít annyira, de ha ebédet adsz neki 10óraira meg uzsira akkor nehezebben fog menni a kiváltás. egyrészt az ebéd a fő mennyiség, annak kell laktatónak és táplálónak lennie, a 10órai, uzsi meg könnyűnek, tehát az a gyümölcs.

azonkívül érdemes addig csak napi egyszer kanalazni míg nem váltasz ki egy étkezés, így az ő tempójában haladsz

2011. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 200 tápszert eszik, és a főzelékből is annyit. Ma pl. 200 főzelék + 60 ml tápszer.


De ő jó étvágyú. Tízórai egy egész banán fél almával.


5 hónapos

2011. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát az én babám 6hós, és akármennyit eszik gyümölcsből/zöldségből, aztán már nem akar szopizni. Ha 50ml-t, akkor se, ha 80-90-et, akkor se.
2011. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9 és fél hós a kisfiam, most jutottunk el odáig, hogy már csak reggel-este kap tápszert. Én is úgy adtam neki, hogy mivel 200 ml tápszert eszik, ha 100 g gyümölcsöt, főzeléket megevett, akkor kapott még 100 ml tápszert. Ha 80-at evett, akkor 120 ml tápszert készítettem. Most viszont már nem kínálom tápszerrel akkor sem, ha csak 120 ml gyümölcsöt eszik pl, mert tudom, hogy két óra múlva ebéd. Olyankor több főzeléket eszik. Főzelékből egyébként max 160-170-et eszik, de abból az elég is, iszik vizet utána és jóllakott.
2011. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Eszembe jutott még, hogy nekem azt mondta a gyermekorvos, ne adjak tízóraira és uzsonnára olyan sokat neki enni, mert a három főétkezés legyen inkább bőséges. A tízórait, uzsonnát akár 100-120 g gyümölccsel is kiválthatod, de a húsos főzelék az legyen legalább 160 ml, akkor már biztosan jóllakik.
2011. nov. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!