Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám az előbb...

8 hónapos babám az előbb fejjel lefelé lecsúszott a kanapéról. Beütötte a fejét, a homlokán van egy nagy púp. Nagyon félek h valami baja lett (vérömleny vagy meghúzódott a nyaka) A borogatáson kívül mit tegyek? Elvigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Másnak is esett fejre a babája? Vagy csak én vagyok ilyen béna?!
2009. febr. 23. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp mutasd meg dokinak! Reméljük nincs baj!
2009. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felsírt? Mert ha igen, az jó jel, ha nem, akkor azt mondják agyrázkódás is lehetséges.
2009. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is sajnálom, jobbulást a picinek. Nekem mindkét lányom leesett a franciaágyról anno, elég ehhez pár mp is. Ha rögtön felsírt, valószínű, nincs gond. Figyeld, hogy milyen lesz ma. Nekem nincs olyan ismerősöm, akinek ne esett volna le gyereke valahonnan baba korában.
2009. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkivel megeshet az ilyen, nem te vagy béna. Sajnos egyszerűen van hogy nem elég két szem és két kéz. Figyeld hogy nem bágyadtabb-e, úgy viselkedik-e mint máskor. Ha egy kis eltérést is találsz inkább vidd orvoshoz, lehet hogy picit agyrázkódása lett. Addig is játékosan egy kis hidegborogatással kezeld a púpot, hogy ne legyen nagyobb. Mindenesete hívd fel a gyerekorvost! Nem fog felelőtlen hülyének nézni, nem te vagy az első akivel ez történt, és nem is utolsó!
2009. febr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelni kell a szemmozgást, a reakciókat és a test egyéb mozgásait, ha látsz koordinációs romlást, akkor agyrázkódása van,de jobb, ha a figyelgetés helyett legalább a gyerekorvost felhívod.

A pici miatt ne azon gondolkozz, mit fog rád gondolni, hogy nem figyeltél, hanem hogy minden rendben legyen.Ez egy 8 hós babával hamar megesik!

Remélem rendben lesz.

2009. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Ha holnapra a szeme is lila lesz, ne lepődj meg, a vérömleny le fog húzódni. Nekem mondjuk kicsinek sehonnan nem estek le, mert ha el kellett lépnem, inkább járókába tettem, de a múltkor elesett és nekiesett fejjel a konyhaszekrény élének. (Már 2 éves). egyből lett egy 4*2 cm-es dudor, de kb 5 másodperc alatt. Nagyon rosszul nézett ki :( mentőt hívtunk. Bevittek a Madarászba, megrötgenezték, hál istennek semmi nem lett, de elkezdett lehúzódni a vérömleny, és másnap a fél arca lila volt, hál istennek a doki mondta, hogy ne lepődjünk meg, mert biztos megijedtem volna.


Judy

2009. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babóm 9 hós, és a pelenkázóról esett le hasra 2 hete. Röntgent, uh-t csináltak, szerencsére nem lett semmi baja. Sajnos az ilyen könnyen megtörténik, nem vagy béna!!!

Azért jó volna ha látná gy.orvos. Tőlünk azt kérdezték, hogy hányt e, láza volt e. Előbbi agyrázkódásra, utóbbi belső vérzésre utalhat. Ha azonnal felsírt, és kis idő múlva megnyugodott, akkor biztos nem lesz semmi baj.

Felajánlották a 72 órás megfigyelést a gy.kórházban, de mi nem éltünk vele, inkább abban maradtunk, hogy ha bármit látunk rajta, azonnal indulunk.

Nyugodj meg!

2009. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elvittem gy.orvoshoz, megvizsgálta, úgy látja semmi baja. Azt mondta feleslegesnek látja az UH-t, röntgent,mert élénk baba. Figyelgetem azóta: nem hányt, nincs láza, sikongat, nevetgél, játszik,mint máskor.

De a llkifurdalástól most is potyognak a könnyeim.

Úgy vigyázok rá és épp mellőlem esik le.. Pocsékul érzemmagam. Nagyon köszi a válaszolkat! Most már csak magamat kell rendbe tennem.

2009. febr. 23. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!