Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babának illene már...

2 hónapos babának illene már tartani a fejét, ha ülésbe húzom?

Figyelt kérdés
A dokink szerint igen....De ha hason fekszik sokáig tartja a kis buksiját,és nem "ingatja". Nálatok,hogy van/volt ennyi idősen?
2011. márc. 20. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de miert kene szegenynek ulnie 2 honaposan?

Az en kisfiam 5honapos,1 hete ul fel,es meg o is ingatja kicsit a fejet.

2011. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne húzd ülésre! a doki persze megnézi, de ugye csak havonta egyszer. 3-4 hónaposan majd tartja úgy is, 2 hónaposan ritka
2011. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nkem is 2 hónapos a fiam. Nem ültetem, nagyon ritkán az ölemben van, de támaszom mindenét. Ha nem ül tartja szépen a fejét. Szóval nincs a babáddal semmi baj.
2011. márc. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak nyaki hipotóniája volt és onnan vették észre, hogy amikor ülésbe húzták nem tartotta, illetve valamennyire igen, ezért enyhének minősítették és nem kellett Dévény torna, hanem naponta kellett ülésbe húzni (Katona módszer) és pár hét alatt rendbe is jött.

Úgyhogy a dokid megnézte és úgy ítélte meg gond van, én rá hallgatnék, és elvinném egy szakemberhez, akár egy Dévényes tornászhoz vagy neurológiára. Semmiképp nem az itteni távgyógyítokra.

Nem tudom volt e agy ultrahang nálatok van e neurológiai eltérés, ha nem volt, oda is érdemes elmenni..

Minél előbb elkezded a kezelést, annál könnyebben és gyorsabban gyógyul. Ha meg nincs semmi baja, akkor meg örülhetsz.

2011. márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha arról beszélsz, hogy fekszik, és megfogod a két kezét, és picit felhúzod magad felé, akkor igen. De ez nem azt jelenti, hogy picit nem hajlik hátra közben. Illetve csak nagyon óvatosan lassan szabad csinálni. Nekünk azt javasolta a gyerekorvos anno, hogy húzzam igy fel picit naponta, mondjuk a pelenkázások alatt, és pár hét alatt sokat fejlődött.
2011. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

még nem kell tartania a fejét, van még bőven egy hónapja!


lányom 4 hónapos volt mire tartotta magát, igaz koraszülött volt, hypoton, de vinni is kellett gyógytornára. a védőnőd rendszeresen látja a babát is, meg gondolom most oltás miatt az orvosotok is. neki kötelessége ezeket ellenőrizni.

2011. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Amúgy igen arra gondoltam,hogy fekszik és a két kis kezét fogva emelem magam felé! :)

Eszembe nem jutna ültetni még!

2011. márc. 20. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!