Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol már van egy nagyobb...

Ahol már van egy nagyobb (2-3éves) gyerek és nem rég született kicsi, már nincs annyi idő a nagyra?

Figyelt kérdés
És persze látom a nagyon is hogy lehangoltabb.Ráadásúl amikor a kicsin előjön a szeparációs szorongás és egésznap a nyakamon lóg,a nagyot meg épp hazahozom az oviból és alig érkezem hozzá szólni.Annyira félek,hogy valamit rosszul csinálok és lelkileg megviseli a nagyot,hogy vagtok ezzel?
2011. márc. 20. 21:22
 1/4 anonim válasza:

Az én fiam is féltékeny volt a húgára, mert több időt töltöttem vele. elmagyaráztam neki, hogyez azért van, mert ő nem tud egyedül csinálni semmit, amit te már tudsz.

A lényeg az ,hogy ő megértse, miért van ez, és hangsúlyozni kell, hogy őt is ugyanúgy szereted. Nekem is rossz érzés volt nagyon, engem is sokszor kerülgetett a sírás. Szerencsére ez az időszak nem tartott sokáig.

2011. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Milyen idősek?Meddig tartott a rossz időszak?Merthogy nállunk ez újbóli dolog.:(
2011. márc. 20. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Nálunk 22 hós a nagy 2 hónapos a pici.Sajna még a nagy is kicsi ezért nem mindig érti meg a dolgokat. Inkább a kicsire jut kevesebb időm,mert a nagy annyira leköt.Próbálom neki megmagyarázni kisebb-nagyobb sikerrel.Nem egyszerű a helyzet az biztos.
2011. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Első vagyok.Csak pár hónapig tartott. A fiam 3 éves volt.

A fiam, hogy lekösse a figyelmét amíg mondjuk főzök, elkezdte mutogatni a lányomnak a képeket a mesekönyvében, és elmondta neki a mesét amit már kívülről ismert. A lányom nevetett rá, tetszett neki, hogy hozzá beszél (pár hetes volt). Többszöri alkalom és hasonlók után, amikor már kialakult köztük egy ben sőséges kapcsolat, már nem volt féltékeny. Már felnőttek a gyerekeim. 22 és 19 évesek.

Ne aggódj, ez természetes folyamat. El fog múlni. Az is természetes, hogy lelkiismeret furdalásod van. Nem rontottál el semmit!

2011. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!