Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy terhesség...

Van olyan, hogy terhesség alatt kedvezményezett táppénz, ha elbocsájtottak a munkahelyről? Vagy valami más amire jogosult lehet egy kismama passzív táppénz után? ( munkanélküli segélyen kívül)

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem pontosan a kérdésed?!A lényeg az, hogy terhesség alatt elbocsájtottak a munkahelyedről? (bár ilyen nincs)Vagy elötte? Az biztos, hogy ha terhesség alatt passziv táppénzen vagy, szülés után passziv GYES-re vagy jogosult, bár ma hallottam, hogy ezt is megakarják szüntetni, és utána nem tudok róla, hogy járna bármi más alanyi jogon.
2009. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, elbocsájtottak.

45 napig jár a passzív táppénz, ami most jár le.

Úgy tudom, hogy a GYED jár rendesen, mert megvan annyi biztosított napom, mint ami kell, ezt a háziorvos is mondta.

Remélem így van.

2009. febr. 23. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Értem. Én úgy jártam, hogy ahogy megtudták, hogy babát várok felmondtak. ( 8 hetes terhes voltam)Még aznap lementem a dokihoz,, felvett táppénzre és végig a terhességem alatt járt a táppénz. Én passziv GYES-t kaptam, nem volt meg az 1 éves munkaviszonyom. Végülis kaphatsz GYED-et ha nem szakadt meg a munkaviszonyod 1 napra sem, tehát munkaviszony-táppénz-szülés.Bár nem ismerem az ide tartozó jogszabályt.
2009. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam, h kirúgtak, rögtön passzív táppénz, majd munkanélküli.

Ne maradjon ki egyetlen napod sem, ez a lényeg! Így most kapok TGYÁS-t, GYED-et, majd GYES-t.

2009. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Abban még tudnál segíteni, hogy mi az a TGYÁS?
2009. febr. 23. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Terhességi-gyermekágyi segély. Bővebben itt:

[link]

16:37-es voltam.

2009. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszike!
2009. febr. 23. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!