Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kevés így a tápszer?

Nem kevés így a tápszer?

Figyelt kérdés

Ugye 1 éves korig kell napi fél liternyi tejalapú (anyatej, tápszer) a babáknak??? Mert ha igen akkor nálunk nem tudom ez hogy legyen, mert a tápszerből még hozzátáplálás előtt is csak 5*100-akat ivott, mióta meg főzelékezünk azóta még ennyi sem kerül bele :(((( Ha majd kiváltok egy-egy étkezést akkor meg alig valami tápszer jut bele még plusszban :((((

Nem egy nagy étkű, de 5 hósan majdnem 7 kiló. 4 hónaposan duplázott. Másik problémám, hogy tápszeren kívül semmilyen más folyadékot nem fogad el. Próbáltam eddig teákat, vizet, hidegen-melegen, cseppentővel, kanállal, itatóval, cumisüveggel, pohárból... :(((((((((((


2011. márc. 21. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 éves és soha nem számoltam menyi tejelapút eszik/iszik, főleg, hogy még mindig cicizik.
2011. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell aggódnod, tudja ő, hogy mennyi kell neki. az étkezések kiváltása úgysem egyik napról a másik napra történik, a baba is nő közben, majd iszik belőle többet egyszerre. emellett, ha már kaphat joghurtot, túrót, azt is bele lehet számolni a tejfélébe, így a tápszerhez. ha nagyon idegesít, adhatsz neki tejpépet is, azt is bele kell számolni.

az én lányomnak is össze-vissza jött össze a fél liter, de az sem minden nap. nem tudtam vele mit csinálni, mégsem lett semmi baja.

ha már hozzátáplálsz, akkor mindenképpen kellene folyadék is. én HIPP teát adtam a lányomnak, abból is az alma-citromfű, amit megiszik. szerencsére megissza a vizet, próbáltam a nekik való gyümölcsleveket is, de azokat sem fogadta el. én a helyedben cumisüveggel próbálkoznék, és az étkezések után azonnal megkínálnám. ne add fel, mindig kínáld meg, egyszer majd elfogadja. megpróbálhatod ezeket a gyümölcsleveket vízzel hígítva, vagy valamilyen instant teát.

2011. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem lesz semmi baja. Az én Picurom is kevesebbet iszik,m int 500 ml.

Ennyi idős korában ő sem nagyon ivott tápszeren kívül mást, most lenn van mellette a vizes cumisüveg és egyre többször rájár. Volt olyan nap is, hogy majdnem 2 dl vizet megivott. Szóval, majd ha igényli úgyis iszik. Tényleg próbáld cumisüvegből, meglátod, előbb-utóbb elfogadja. (Én is rengeteget idegeskedtem ám ezen, de így utólag semmi értelme)

2011. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!