Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell egy babanak...

Meddig kell egy babanak tejet-anyatej, tapszer-innia?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom 1 éves kora óta nem fogad el semmiféle tejes ital, se tápszert. Én meg már majd megőrültem, mert mindenhol olvasom, hogy fél litert igyon meg belőle...

Dokit kérdeztem, és nekem azt mondta, hogy 1 éves kora után kiegyensúlyozott, vegyes táplálással már nem gond, hogy nem issza ezeket. Bár mellette a lányom imádja a sajtokat, a joghurtot, a túrót, így végülis kap - remélem elegendő - tejterméket.


Miért kérdezed?

Történt valami?

Babád nem issza meg a tápszert?

2011. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Babam 8honapos.Reggel este szopik meg,de a reggeli cici mar nem igazan ,izlik,neki.Azert kerdem,mert ha eddig nem kellett tapszer,majd most kell adjak neki?
2011. nov. 28. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá a dokinál, hogy mi lenne szerinte a legjobb megoldás.

Én adnék neki tápszert, ha elfogyna az anyatej, mert 1 éves kor alatt még szüksége van sok-sok vitaminra.

De egyes babák nem isszák meg a tápszert, vagy éppen az anyukák ódzkodnak tőle. Ilyen esetekben sajtot, joghurtot, kefírt, túrót, babapudingokat, krémtúrót adnak a babának, hogy azzal pótolják a vitaminokat. Mivel babád már 8 hónapos, ezért ezeket a tejtermékeket hamarosan be lehet vezetni, ha eddig még esetleg nem vezetted volna be.

2011. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nagyon sokáig. igazából felnőtteknek is ajánlják a napi 1-2 pohár tejet, de még az oviban-iskolában is adnak :)

szóval azt nem váltjuk ki egy idő után, nagyon sokáig, már ha elfogadja.

2011. nov. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

lányom 16 hónapos és tápszer kap reggel-este., korazsülött baba volt, így azért kapja ezt és nem tejet mert ebben még mindig több a vitamin számára. egyébként a dokinénink is helyeselte.

próbáld meg tápszerrel etetni, hátha az ízlik neki. de van olykor olyan nap amikor nem akarnak enni a babák. reméljük itt is csak egy kis sztrájkról van szó :)

2011. nov. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!