Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak a tejcsimtől kiütései...

Babámnak a tejcsimtől kiütései lettek. Először a fején, majd a mellkasán is apró pöttyök jelentek meg. Az orvos kenőcsöt írt fel, nevezetesen: Merbremini (piros színű) ecsetelőt, Cremor refrigerans kenőcsöt. Hányszor kell a baba bőrét bekenni vele?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány hetes a babád? Ha 6 hét körüli, akkor semmit nem kell rákenni, magától el fog múlni. Nekünk is volt, az egész mellkasa, meg arca kirügyezett, és magától elmúlt 1-2 héten belül.
2009. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
4 hetes, nagyon csúnya a bőre.
2009. febr. 23. 16:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se kend semmivel. Normális, majdnem minden babánál előfordul, pár hét és elmúlik. Nekünk többször is visszajött, még 3 hósan is jelentkezett, de utána semmi. Gyönyörű a bőre. Nekünk a doki azt mondta kenjem a fehér rázóval be, az jó rá. Hát szinte megégette a bőrét, még rosszabb volt, ráadásul utálta is az erős mentolos illata miatt. Hagyd elmúlni, szépen elmúlik majd. :)
2009. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A pöttyöket az anyai hormonok okozzák és maguktól elmúlnak, ha nem piszkálják őket. Szinte minden szopós babán vannak. Szerintem is fölösleges kenegetni. nagycsaládos anyuka
2009. febr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én bekentem (azt már nem tudom, mit írt fel az orvos), és pár nap alatt elmúlt. (2-3 hetes lehetett a kislányom)

Szerintem akkor kend, amikor érzed, hogy száraz a pofija.

2009. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!