Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babámon van két kis...

4 hónapos babámon van két kis piros folt, az orvos azt mondta, ekcéma, ne fogyasszak tejtermékeket. El is hagytam mindent, ami egyértelmű: tej, sajt, tejföl, tejszín. Mit lehet enni, inni?

Figyelt kérdés
Mennyire kell ezt figyelni, tehát semmi olyat nem lehet enni, amire az van írva, hogy tejpor, tejsavópor, stb? Pl. a Nescafé 3in1-ra is rá van írva, hogy tejfehérjét tartalmaz, de gondolom, mekkora mennyiségben, de azért azt se lehet? Szorgosan olvasom az élelmiszerek összetételét, amiben nem szerepel egyáltalán a tej szó, azt ehetem, ihatom nyugodtan? És aminek nem látom az összetevőit? Pl. Itt olvastam, hogy párizsit se lehet a tejfehérje miatt, ilyeneket honnan lehet tudni?
2008. nov. 18. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Aggódó anyuka:)))

amit elkezdtél az nagyon jó. Csak az egyértelmű dolgokat hagyd ki az étrendedből. A többit amiben hozzávaló, vagy adalék, vagy tömegnövelő a tejpor, tejsavó és a többiek nem kell szigorúan kiiktatnod, mert egyszerűen a mai gyártási technológiák mellett lehetetlen. A másik amiért nem kell pl a Nescaffe-ban amit írtál nincs akkora nagy mennyiség,hogy az átjutna az anyatejbe, ha mégis nem fogja rontani a babád bőrének állapotát. Figyeld meg,hogy tisztul-e a bőre ha elhagytad a nyers tejet, sajtot, joghurtot, kefirt, tejszínt, tejfölt. Ha igen tényleg ez volt az oka. Kb 2-hét amire tisztul. Ha nem menjetek vissza a dokihoz és kérj tőle tanácsot. Akkor valami más okozhatta. Allergizálhat ekkora korban a sok anya által fogyasztott szója és tojás is.

Még egy jó tanács mivel érzékenyebb ezek szerint a babád az allergizáló dolgokra, ha csökken a tejcsi mindenképp H-A tápszert kérj, amíg bőségesen van tejed és tudod szoptasd ne kezd el a hozzátáplálást, kóstoltatást 6 hónapos koráig, de akár tovább is húzhatod. Érezni fogod elég-e neki. Ha úgy érzed nem elég és szeretnél pépet készíteni két ötlet ami biztonságos: Sinlac pép, receptre olcsóbb és finom, anyatejjel tejbegríz szerű lesz. Illetve anyatejjel főzzél neki tejberizst.

Remélem hasznos volt amit írtam. Dietetikus.

2008. nov. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi! Hasznos, amit írtál és főleg örülök, hogy legalább a Nescafét ihatom, mert én nagyon tejes vagyok és nagyon hiányoznak a tejtermékek. Amúgy sajnos születése óta kap tápszert is, HA-sat írtak fel nekünk. Akkor várom, hogy leteljen a két hét, aztán majd meglátjuk!

Még egy kérdésem lenne, ha válaszolnál, megköszönöm, így vegyes táplálkozás mellett is érdemes megvárni a 6 hónapot a hozzátáplálással? Én úgy gondoltam, igen, vagy legalább olyan 5 hónapos koráig várok vele.

2008. nov. 18. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:
A tej allergi az álltalában LAKTOZ=tejcukor allergia.Nézzutána pontosan,hogy melyik összetevőre allergiás a kicsi,ha ez megvan akkor derülki,hogy mit ehetsz.Amúgy én is ekcémás vagyok és birom a dogokat de tejet nem iszom meg tojást sem eszem
2008. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Sajnos az emberek nagy tévedésben élnek, mint az előttem szóló is. Latoz allergia nincs!!! Van viszont laktóz intolerancia, ami azt jelenti, hogy a tejcukor tartalmát nem tudja lebontani a szervezet ez lehet egészen picinek is és felnőttnek is. A tünetei hasmenés, enyhe csalánkiütés az elfogyasztott tej után. De pl jól tolerálja a sajtot, joghurtot, kefir, a már a bacik által bontott laktózt tartalmazó úgynevezett fermentált tejtermékeket.

DE TEJALLERGIA van az pedig TEHÉNTEJ FEHÉRJE ALLERGIA ez már csecsemő korban jelentkezik és ha szerencsénk van kb 4-5 éves korára kinövi. Tünetei: változatosak légúti tünetei : állandó nátha, rinithis, bronchitis, súlyosabb formája az asztma. Bőr tünetei csalán kiütés, nehezen múló ekcéma, száraz bőr. Egyéb súlyos tünetei tej-tejtermék fogyasztás követő rekedtség, köhögés, fulladás nyálkahártya ödéma: szemen, szájon, garatban.


Ezeket csak a tisztázás végett írtam le.


Most pedig válaszolnék neked: Mivel allergiás tünetek jelentkeztek javaslom, várd ki a 6 hónapot és akkor kezd el a hozzá táplálás óvatosan. Egyébként ilyen esetben már lehetne 4 hónapos kortól. Egyet még meg tehetsz engedmény gyanánt, hogy 5 hónapos korától lassan kóstoltatod vele azokat az ízeket amikkel a hozzá táplálást kezdjük: alma ,meggy, sütőtök, gesztenye, krumpli, répa. S figyeld a bőrét jelentkezik-e ekcéma. Azért kellene kivárni a 6 hónapos, hogy ne alakuljon ki kereszt allergia valamely gyümölcscsel vagy zöldséggel.

Kellemes ünnepet!

2008. dec. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!