Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel ösztönözzem a mozgásra?...

Mivel ösztönözzem a mozgásra? (7 hónapos)

Figyelt kérdés

Lányom 7 hónapos. igaz hamarabb született, tehát korrigált kora 5 hónap. ez meg is látszik a mozgásában. járunk dévényre és sokszor értetlenül néz ránk a gyógytornászunk mikor panaszkodom hogy a baba nem akar fordulni. nincs vele gond, nagyon ügyes, ha akarja pikk pakk gurul, de nagyon lusta. ha egy kis segítséget kap már át is lendül, de magától nem kezd neki. ha háton van mindig a zokniját húzgálja, ha leveszem akkor a lábát vagy a nadrágját. ha hason van akkor harapdálja ami a keze ügyébe kerül. próbáltam mozgásra bírni játékokkal, hiába.


szerintetek fog valaha is magától fordulni? hiszen lasan kúsznia kell és abból majd ülni. néha azt hiszem az én lányom sosem lesz erre képes.

persze egészséges baba, eltekintve a hypotóniától, amit lassan kezd kinőni.


esetleg valakinek még valami ötlet?


2011. márc. 21. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyan azt csináld mint dévényin. Mi Vojta módszeres tornára járunk, de ott a csaj megmutatja mit kell otthon csinálni vele.

Amúgy 5 hósnak pont tökéletes ez a mozgás. A legfontosabb hogy a lábat piszája mert a fordulás és egyéb mozgás tevékenységekhez a láb magasra emelése a szükséges. ö így csinálja a hasizmot.

2011. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tedd rá egy plédre, fogd meg annak a sarkát, és úgy gurítgasd a gyereket, ha élvezi és jó játéknak tartja, akkor talán kedvet kap a forgáshoz. Ha meg nem, akkor se búsulj ezen, te is mondtad, megtudja csinálni, csak lusta. Minket is küldtek anno a 6 hós lányommal neurológiára, mert jobbra nem, csak balra forgott a lányom magától. Semmi különös oka nem volt, csak annyi, hogy nem volt kedve arra fordulni. Később, mikor megindult mászni,már jobbra is forgott. Szerintem nincs semmi gond, ne aggódj.
2011. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. forgatgattam én plédben is, de szinte akaratos, nyomja vissza magát. :) pedig van játszószőnyege is, de semmi.


kedves első, megnyugtattál, nem tudtam hogy ennyire nagy szerepe van a lábnak, azaz asz emelésének.


kedves második, te is megnyugtattál, mert ő sem hajlandó fordulni csak leginkább a bal oldalára. a dévényes azt mondta azért mert a jobb fejletteb és onnan löki magát. de akkor remélem nálunk sem lesz gond.


csak néha úgy aggódok, és azt hiszem azért mert korababa, talán valami gond lesz nála. (megvizsgálták persze nem találtak szerencsére semmit)

2011. márc. 21. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
A nyitódat az én fiamról is írhattad volna, ő 6,5 hónapos, időre született mégis nagyon lusta.Csak a lábaival játszik ő is, zoknit nem lehet ráadni, át tud fordulni, de csak ha nagyon noszogatom, nálunk a távirányító vált be, az egyetlen dolog amiért hajlandó egy egész fordulatot tenni:)Bár ma ez sem érdekelte, nagyon nyűgös egész nap. Nekem a nagyobbik fiam is ilyen volt, most 3,5 évesen egy örökmozgó, nála a kúszás pl. ki is maradt, de most nagyon fejlett a mozgása, bőven behozta a lemaradást.
2011. márc. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislányom teljesen "normális", csak lassabb, mint az átlag. 7 hósan fordult át először, de aktívan forogni csak nyolc hósan kezdett. 9 hósan kúszott, 10 hósan ült, 11 hósan mászott, egy évesen felállt. Most 16 hónapos, még nem indult el, de szerintem pár hét kérdése. Ne aggódj, ha jártok Dévényeshez, akkor szem előtt van, nem lehet nagy baj. Mi 3 hós korától jártunk egészen addig, amíg el nem kezdett kúszni. Azóta csak kontrollra megyünk vissza időnként. Engem is ez nyugtatott meg.
2011. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia


szerintem ne parázz, a kislányom is 7 hós,ugyanez. Tud fordulni,de összesen a 2 irányba ha 20x megcsinálta sokat mondok.És ő ezzel köszönte szépen,elég volt:) Amikor van kedve visszafordul a hasáról,ha nincs,addig üvölt arccal lefelé amíg nem segítek rajta.Ilyen természet,én annak tudom be:) Kúszogatni is tud,de nem feszül meg semmiért..:DD

Sajna ötletet nem tudok adni,de látod vannak még ilyenek:)

2011. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek a kedves, bíztató szavakat. csak sokszor hallom, olvasom hogy a gyerekem már ezt meg azt csinálja, az én lányom meg szinte semmit.tudom hogy le is van maradva és nekem mégis ő a világ legügyesebb kislánya, de jó volt olvasni hogy akkor nem csak nálunk van ilyen.


köszönöm és szép napot nektek!!!

2011. márc. 21. 18:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az en fiam is eleg lusti (volt). A legjobb osztonzesnek a kozosseg valt be. Vele egy koru babakkal tolt idot. 7 honapos kora korul kezdtunk baba mama tornara jarni es volt ott meg 2 vele egykoru picur. A fiam akkor meg csak forgott, az egyikuk mar felallt a masik kuszott. Elso alkalom utan az en fiam is elkezdett kuszni. Mi is jartunk gyogytornara, de a vele egykoruak sokkal osztonzobben hatottak ra. Azota megprobalunk hetente osszejarni es minden osszejovetel utan latok valamilyen fejlodest, uj dolgot amit addig nem csinalt.

Egyebkent ne aggodj, majd mindent csinal amikor o ugy erzi itt az ideje.

Jo babazast!

2011. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is. mi babaúszásra akarunk menni, hátha az is javítana az izomzatán.


mindenkinek jó babázást és persze ügyes babákat.

2011. márc. 21. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!