Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdtem alkalmazni a "minden...

Elkezdtem alkalmazni a "minden gyerek megtanul aludni" könyveb olvasottakat, de borzalmas. Kicsit támogatnátok, mert belehalok ugy sír?

Figyelt kérdés

ez az a módszer,hogy betesszük a kiságyba,elköszönünk, 5percenként be lehet menni hozzá hogy tudja hogy nem hagyod teljesen cserben. igy megtanul egyedül elaludni és éjjel ha felkel vissza tud aludni...ugy tudom sokaknak bevált.

én még soha nem hagytam sirni a gyerekem,s most belehalok az üvöltésébe...11hónapos.

délelőtt 1órát üvöltött s akkor is ugy aludt el h pont bent voltam s lefektettem(pedig nagyon hozzá sem szabad érni,hiába áll vagy akármi,de ezt már nem birtam ki..)most is fél órája üvölt,de ugy h már hörög,tiszta izzadt és hulla fáradt...persze nem adja fel...belehalok..nem tudom h jó e amit csinálok,borzasztó ez az egész..sok ismerősöm irta h nekik ez segitett,de ugy mondták hkb fél órát sirtak a picik...az enyém sokkal többet...mit tegyek????


2011. márc. 23. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Én nem ismerem ezt a könyvet, de ahogy olvastalak, annyi jutott eszembe, hogy talán az is lényeges lehet, hogy milyen idős a baba, amikor elkzdik vele ezt a "rituálét". A te 11 hónaposod pont a szeparációs szorongás időszakát élheti, ami még egy lapáttal rátehet a sírásra.

Majd jönnek biztos szuperanyukák, hogy jajj ne hagyd sírni, milyen anya vagy, stb... de ne foglalkozz velük, már én többször megkaptam!


Én könyv nélkül tanítottam elaludni a gyermekem, és igen, sírt de semmi baja nincs, vidám, kiegyensúlyozott gyerkőc! És elalszik magától, ha beteszem az ágyba, éjjel nem ébred fel, alszik 12-13 órát egyhuzamban, nappal pedig egy vigyori, ugrabugra kisember.


Kitartás!

Ismerőseim körében is ilyesmi volt az elalvás megtanítása, és náluk is minden rendben, nem érte hátrány a gyereket emiatt, max a bölcsiben sem kellett ringatni, dajkálni a picit, hogy el tudjon aludni.


Majd biztos jönnek a kötődés fogalmával, ne foglalkozz velük:)

2011. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

azt gondolom, hogy az ösztön sokkal fontosabb, mint egy könyv. amit jónak látsz, azt tedd.


mi arra figyeltünk, hogy ne a karunkban aludjon el a babus, hogy már a kiságyban legyen, amikor elalszik. kezdetektől így tesszük le aludni (amikor látom, hogy elég fáradt). van hogy sír pár percet, de általában hamar elalszik. legtöbbször azonnal.

de biztos, hogy minden gyerek más. biztos, hogy ha nagyon sírós lenne, akkor nem így tenném le aludni.


még 1 tipp: amikor nagyon fáradt, de nyűgös, és nem tud elaludni, akkor beteszem hordozókendőbe, még együtt csinálunk valamit (pl.elmosogatok), utána teszem le aludni, mindig elalszik. van, hogy csak a közelség hiányzik neki.

2011. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, én is egy "rossz" anya vagyok, aki hagytam sírni a babámat, bár az enyém sokkal fiatalabb volt még és csak az esti elalvásnál vezettük be ezt a módszert (mert különben hajnali 3-ig is cipelgethettük és csak nyűglődött).

Nagyjából bejött, de én annyit változtattam rajta, hogy csak a kiságyból nem vettük fel, de én bizony odabent megölelgettem, megpusziltam, letöröltem a könnyecskéket és tényleg kb. fél óra alatt eljutott oda, hogy elaludt.

Több mint egy hétig tartott az esti szenvedés, de aztán beálltunk legalább arra, hogy este 9 körül elalszik és nem hajnali háromkor.

Tényleg borzasztó az egész, de jobbat nem tudok, semmi más nem segített nálunk, de igaza van az előttem szólónak: minden baba más.

2011. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

jól csinálod.

nem lesz semmi baja. ebben a korban ez már régen hiszti:)

napról napra kevesebbet fog sírni, hidd el. tarts ki.

2011. márc. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Eszedbe ne jusson magára hagyni ! Vagy a napirend nem jó vagy erős a szeparációs szorongása !
2011. márc. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Három gyerekem van, 2, 8 és 11 évesek. Egyik sem volt egy egyszerű eset, kettő borzasztóan hasfájós volt hónapokig, a harmadik sokáig szopott, még éjjel is.

DE: SOHA életben nem vitt volna rá a lélek, hogy ájulásig hagyjam sírni őket!Akik ezt tanácsolják, azokról megvan a véleményem, lehet akármilyen tanult ember. Ez egy borzasztó szívtelenség! Ne tedd! Vedd ki, feküdj mellé, ringasd, nyugtasd meg!

2011. márc. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mivel minden baba más, igenis különbség van sírás és sírás közt. Lehet, hogy vkinek úgy sírt fél órát a babája, hogy gyakorlatilag csak "sírdogált", a tied viszont üvölt, izzad, nem vesz gondolom rendesen levegőt, sztem ne hagyd!!!! A másik, hogy sztem ilyen korban még nincs hiszti...
2011. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én fiam 21 hónapos korára tanult meg egyedül aludni. Kb. 10 hónapos koráig még napközben is csak cicin volt hajlandó elaludni. Erről kb. 1 hét alatt sikerült leszoknunk a Suttogó felvesz-letesz módszerével. Ami szerint megfosztod attól, amihez addig ragaszkodott (cici, ringatás, cumi), de nem hagyod magára, nem hagyod sírni.

Nem tartottam fontosnak, hogy egyedül aludjon el. Mindig ottmaradtam vele, de ő kb. 5 perc alatt elaludt.

Nagyjából 2 hónapja kezdtem el, hogy bár benn maradtam a szobájában, de nem az ágyánál, és igyekeztem úgy állni, hogy ne is lásson. Először próbálkozott, és fel akart kelni, de csendesen és határozottan rászóltam a "rejtekemből" azután szépen elaludt. 2 nap múlva már nem próbálkozott, és 1 hét múlva már a szeme láttára mehettem ki a szobából, egy darabig még magyarázott, azután szépen elaludt.

Lehet, ehhez kellett az is, hogy ő már kicsit nagyobb és 11 hónaposan, ez nem járható út. De remélem találsz hasznos infót a soraimban.

2011. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Én csak annyit fűznék hozzá,hogy 11 hónapos baba már igenis van annyira tudatánál,hogy hisztizzen.....sőt,már sokkal korábban.....A témához szólva ,akkor én is rossz anya vagyok,mert két-három estét ordítva aludt el,kb.fél óra......azóta belerakom a kiságyba cicizés után és alszik....mosolygós,jó kedvű baba,baromság,hogy lelki sérült lesz,meg nem kötődik,meg a satöbbi baromságok......inkább szenvedjetek két három estét most,mint hónapokat.......
2011. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gwyn022 válasza:
68%
Nem értem minek szülnek itt egyesek gyerekeket, ha nem tudjátok őket megfelelően ellátni. Ha a szerelmetek sírna órákig mellettetek, akkor is átmennétek a másik szobába, hogy ne halljátok? A kisbabátokat, akit elvileg a legjobban szerettek, miért nem veszitek emberszámba? Neki is ugyanolyan érzései vannak, mint nektek. Persze, hogy sírnak. Ők még nem képesek egyedül túlélni. Teljesen az anyjuktól függnek. De ti magára hagyjátok őket, hagy szenvedjenek, bármi bajuk is legyen.
2014. márc. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!