Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány óránként adhatok tápszert...

Hány óránként adhatok tápszert a 12 napos babámnak?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs elég tejem, épp csak annyi, amivel kihúzza a következő etetésig. Mostanában alig bírja kia 3 órát. Lehetne neki gyakrabban adni?
2011. márc. 23. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
ha sűrűbben teszed cicire, több tejed fog termelődni. érdemes megpróbálni
2011. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12 naposan kétóránként is etetheted. Majd 3-4 hét múlva, amikor a tejed is beáll és az ő gyomra is nagyobb lesz, nyugodtan megpróbálhatod nyújtani lassacskán az evések közötti időt.
2011. márc. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én babám pénteken lesz 3 hetes és nekem sincs elég tejem. Mi mérjük etetés előtt és után is. És csak annyi tápszert adunk, hogy 100ml-re ki legyen egészítve. Így nagyon jókat alszik, mert jól van lakva. Nekem is sokat sírt, míg nem jöttem rá, hogy mennyit akar enni. A testsúlyát oszd el 6-al, annyit kell ennie naponta (védőnőm, gyerekorvosom szerint). Ezt oszd el annyival, ahányszor eszik naponta. Ennyit kell 1 alkalommal ennie.
2011. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az én tejmennyiségem nem is mérhető, úgyhogy szinte a 0-val egyenlő....sajnos. :(
2011. márc. 23. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Szopi után szerintem nem nagyon kellene megvárni a 3 órát, ha egyszer éhes.Egy kicsivel előbb is adhatsz neki.Viszont két tápszer között azért teljen el minimum 2,5 óra.Ha csak tápszeres lesz, muszáj lenne kivárni a 3 órát.Azért 15 perc ide vagy oda, teljesen mindegy.Annyira pontosan ne mérd az időt!

Nálunk 2 hét kellett, mire átszoktattam a három óránkénti evésre.Előtte igény szerint szopizott.

2011. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát nem vagyok éppen az igény szerinti szoptatás híve, de ha nem mérhető, amit szopik, akkor hogyan bírja 2,5 órát. akkor csak szopik valamennyit? méred, hogy mennyit eszik egy-egy alkalommal?

inkább a tejszaporítást próbáld meg, vannak teák, kapszulák, fejni is lehet, van a 7-5-3-1 perces fejés mindkét mellből felváltva.

tedd mellre sűrűbben, akár 2 óránként is. nem kell a tápszerhez nyúlni, csak végső esetben, illetve azt is megteheted, hogy egy-egy étkezésre adod, amíg nem lesz elég tejed, így érdemes éjszakára adni.

ha végképp nincs más, 3 óránként kaphat tápszert, a dobozon rajta van, hogy kb. mennyit hányszor. elképzelhető, hogy a tápszerrel 4 órát is kibír.

2011. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

19.33 vagyok

Akkor a baba csak tápszert eszik? Mert tényleg rá van írva a dobozra, hogy mennyit lehet neki adni. A tápszertől nem éhezik meg olyan hamar, egy nap 6× kell ennie. Ha csak tápszer, akkor szigorúan úgy adj neki enni, ahogy a dobozon írják.

2011. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!