Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igényelhetem a nagymama...

Igényelhetem a nagymama részére a GYES-t? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Január 1-től dolgozok, 20 hónapos babám március 7-től bölcsödébe jár. Visszamenőleg 2 hónapra adják meg, úgy tudom. Tehát kb. 1 havit kapnánk. Nagymama nyugdíjas, és január-februárban ő volt a gyerekkel.
2011. márc. 24. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultsága


A gyermek szülőjének vér szerinti, örökbefogadó szülője, továbbá annak együtt élő házastársa (a továbbiakban együtt: nagyszülő) is jogosult a gyermekgondozási segélyre, ha a gyermek


az első életévét betöltötte, továbbá


gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik, valamint


szülei írásban nyilatkoznak arról, hogy a gyermekgondozási segélyről lemondanak és egyetértenek a gyermekgondozási segélynek nagyszülő részéről történő igénylésével.


A nagyszülő részére a gyermekgondozási segélyre való jogosultság a fenti feltételek fennállása esetén kizárólag akkor állapítható meg, ha


ő maga megfelel az ellátásra való jogosultság feltételeinek, és


a szülő esetében is fennállnak a jogosultsági feltételek - ide nem értve a keresőtevékenység folytatásából adódó kizáró körülményt.


A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultságát akkor is meg kell szüntetni, ha olyan kizáró körülmény áll be, amely a szülő az ellátásnak saját maga általi igénybevétele esetén a gyermekgondozási segélyre való jogosultságának elvesztését vonná maga után.

2011. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, jár.

Ha most megigényled még márciusban, akkor a januárit és a februárit is megkapod, mert a szabály az, hogy az igénybejelentés napját megelőző második hónap első napjától állapítják meg az ellátást.

Vagyis ha még márciusban igényled, akkor januártól is kapod.

2011. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyszülő csak abban az esetben jogosult gyes igénybevételére, ha a gyermek nem jár bölcsibe.
2011. márc. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok, igen a harmadiknak igaza van, csak azt figyeltem, hogy január februárban a nagyi vigyázott rá.
2011. márc. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!