Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítsam meg 10.5 hónapos...

Hogy tanítsam meg 10.5 hónapos babámnak, hogy napközben egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ringatás és rázás nélkül. A letesz-felvesz módszer és az, hogy egyedül hagyom, nem jöttek be.
2011. márc. 25. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig hogy egyedül aludjon el, mindenképpen egyedül kell hagyni. Különben sosem tanulja meg. 1- 2 nap sírás aztán megtanulja. Semmi sem zökkenőmentes.
2011. márc. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha álmos, elalszik. Meddig hagytad egyedül? Nálunk elég volt negyed óra, onnétól egyedül elalszik. És mindez egy alkalom után!
2011. márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen 5 percnél tovább nem hagytuk egyedül. ilyenkor azt csinálja, hogy feláll a kiságyban, elkezd beszélgetni, majd kiabálni, végül ordítani.

De a hátam már kivan.

2011. márc. 25. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezzel nem csak magadat teszed tönkre, de a gyereknek is ártasz. Tudja, hogy eléri amit akar /ergo Ő a főnök/ és így átcserélődnek a szerepek. Azt hiszi, Neki kell döntéseket hoznia, Ő lesz a felelős és ez nagyon sokat árthat.

Ezt valahol olvastam /és van benne igazság/, utána nézek, hátha megtalálom.


Mindenki érdekében mondom: hagyd sírni. Tudja, hogy ott vagy, de meg kell tanulnia egyedül elaludni.


Mi minden este úgy csináljuk /már másfél éves/, hogy a szobából kiválaszt egy szundi-pajtást /egy plüssöt/. Ő választja ki, azt fogja, amikor elalszik.

Próbáld ki! De legyél határozott, mond meg a törpinek, hogy most alvás lesz, de választhat maga mellé valakit. Kiválasztja, be az ágyikóba, puszi, integetés és kimész.


Sok sikert!

2011. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk az Adamo hinta vált be. Tudom, nem ilyen tanácsra számítottál, de nekünk egy áldás, a legjobb befektetésem a babaholmik közül. Belerakom, egy kicsit "megrázom", és pár perc múlva alszik, és a derekam sem fáj. Este meg már szerencsére van annyira fáradt, hogy elég csak egy kicsi ölben "ringatás", berakom az ágyába, simizem a hátát, és elalszik.
2011. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ebben a korban magam mellé tettem az ágyra.Simiztem, meséltem neki.Amikor elaludt, becsempéztem a kiságyába.Most 18 hónapos, és simán elalszik magától is.
2011. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eleinte én is kikapkodtam a kiságyból.

Betettem, már ordított is, de úgy, hogy levegőt alig vett!

Aztán anyám mondta, hogy várjak már egy kicsit, ez csak hiszti! Mindjárt abbahagyja!

És igaza lett. Azóta is minden egyes alkalommal visít, ha beteszem a kiságyba, de 2 perc múlva semmi baja.

2-3 plüss van a kiságyban, azokkal szórakozik, de max. fél órán belül alszik.

(Bezzeg 7 hónapos korában ha betettem, abban a pillanatban az oldalára fordult és aludt! )

2011. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az esti alvással, meg az éjszakaival nincs gond, mert akkor magától elalszik. Csak napközben nem sikerül.
2011. márc. 25. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!